Ćwiczenia zgrywające służb ratowniczych powiatu stalowowolskiego

W dniu 16 października 2014 r. odbyły się ćwiczenia zgrywające służb ratowniczych powiatu stalowowolskiego, zorganizowane przez Wydział Organizacji i Zarządzania Kryzysowego stalowowolskiego Starostwa Powiatowego.

Ćwiczenia pn. „Akcja ratownicza po ataku terrorystycznym na obiekt użyteczności publicznej z uwięzieniem zakładników”, tym razem odbyły się na terenie Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli. W ramach zorganizowanych ćwiczeń, doszło do zajęcia części budynku szkolnego przez niezidentyfikowaną grupę przestępczą. Na terenie okupowanego obiektu znajdowało się kilkunastu uczniów wraz z nauczycielem.

W ćwiczeniach zgrywających uczestniczyli  strażacy, policjanci,  ratownicy medyczni, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, a także kadra kierownicza Starostwa Powiatowego i kadra pedagogiczna oraz klasa wojskowa z ZSP nr 2 w Stalowej Woli.

Celem przeprowadzenia tej akcji było przede wszystkim doskonalenie form współpracy Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz podległych służb w sytuacjach nadzwyczajnych.

{gallery}atak{/gallery}