To była ostatnia sesja Rady Powiatu w tej kadencji

45 razy obradowali stalowowolscy radni powiatowi podczas kończącej się 4-letniej kadencji. Ostatnia sesja była okazją do podsumowań i podziękowań. „Wisienką na torcie” była informacja o umieszczeniu przez wojewodę, ulicy Przemysłowej na wstępnej liście rankingowej narodowego programu przebudowy dróg lokalnych.

XLV Sesja Rady Powiatu Stalowowolskiego odbyła się w dniu 28 października. – Kierowanie obradami tak szacownego grona, jak Rada Powiatu Stalowowolskiego IV kadencji, było dla mnie prawdziwym zaszczytem i przyjemnością. Przez ostatnie 4 lata podjęliśmy wiele trafnych decyzji w formie uchwał, które będą dobrze służyły społeczeństwu Powiatu Stalowowolskiego – mówił do radnych, dziękując im za współpracę Marek Kopera, przewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego. Na zakończenie obrad, każdemu z nich wręczył list gratulacyjny.

Podziękowania radnym za współpracę złożył również starosta Robert Fila. – Zrobiliśmy wiele dobrego wspólnymi siłami. Dość powiedzieć, że przez ostatnie 4 lata Powiat Stalowowolski wydał na inwestycje łącznie 45 milionów złotych, z czego ponad 27 milionów stanowiły środki pozyskane spoza naszego budżetu. To naprawdę dobry wynik, niewiele powiatów może pochwalić się podobnym – mówił starosta. Kolejna dobra wiadomość jaką miał dla radnych, dotyczyła inwestycji w ulicę Przemysłową, której mimo wielu starań, nie udało się rozpocząć w kończącej się kadencji. – Ale wszystko wskazuje na to, że nasze działania zaowocują tym, że kolejny Zarząd Powiatu będzie mógł ją zrealizować. Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie tej inwestycji w ramach tzw. schetynówek w 2015 roku i z zadowoleniem przyjęliśmy informację, że znalazł się on na 9. miejscu wstępnej listy rankingowej. Także w przyszłym roku przebudowa ulicy Przemysłowej stanie się już faktem – mówi Robert Fila, starosta stalowowolski.