Dyskutowali o funduszach europejskich

– Powiat Stalowowolski jest w czołówce województwa podkarpackiego pod względem pozyskiwania i wydawania funduszy europejskich – chwalił nasze samorządy marszałek województwa Władysław Ortyl. Odwiedził Stalową Wolę przy okazji zorganizowanych 7 maja 2015 roku w Stalowej Woli „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, w latach 2007 – 2013 w powiecie stalowowolskim zrealizowano 105 projektów na łączną kwotę ponad 417 mln zł, w tym ze środków UE na blisko 230 mln zł. – To daje wam 4 miejsce w skali całego województwa pod względem absorpcji unijnych funduszy. Dzięki nim gołym okiem widać, jak bardzo zmieniło się miasto Stalowa Wola i cały Powiat Stalowowolski – mówił marszałek Ortyl.

Podczas konferencji, która odbyła się w budynku Politechniki Rzeszowskiej, szeroko omawiano inwestycje zrealizowane nie tylko na Podkarpaciu, ale też w Stalowej Woli oraz w Powiecie Stalowowolskim. – Dla naszego powiatu perspektywa 2007-2013 była bardzo udana. Powiem tylko, że w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego stalowowolskie Starostwo Powiatowe zrealizowało inwestycje za łączną kwotę ponad 53 milionów złotych, z czego ponad 31 milionów złotych stanowiły środki pochodzące z dofinansowania. Jeszcze lepiej wygląda to w przypadku Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – tu wartość inwestycji wyniosła prawie 57 milionów złotych, z czego aż prawie 54 miliony złotych stanowiły dotacje z Unii Europejskiej i budżetu państwa – mówił starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Konferencja nie była jedynym przedsięwzięciem w ramach „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”. Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji, również dla dzieci i młodzieży.