Wyremontowana droga z Dąbrówki do Witkowic

Odbiór tej realizowanej przez Powiat Stalowowolski inwestycji odbył się w dniu 10 lipca 2015 roku.

Przed remontem była to droga gruntowa, tylko miejscami pokryta kruszywem. Dzisiaj na całej długości jest już pokryta asfaltem. – Mimo że położona nieco na uboczu, jest to droga o dość istotnym znaczeniu, ponieważ przebiega nieopodal wałów przeciwpowodziowych Wisły. A to oznacza, że w razie potrzeby umożliwia strażakom szybki i łatwy dostęp do umocnień, których trzeba było bronić podczas ostatnich powodzi. Również tędy można szybko ewakuować ludność mieszkającą w pobliżu ujścia Sanu do Wisły – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Zadowolenia z wykonanej inwestycji nie kryje również Jan Pyrkosz, wójt gminy Radomyśl nad Sanem. – Ta droga łączy dwie miejscowości i znacznie ułatwi komunikację jej mieszkańcom. Na przykład do tej pory autobusy dojeżdżały do Dąbrówki Pniowskiej i tu zawracały. Mam nadzieję, że teraz będą docierały przez Dąbrówkę bezpośrednio do Witkowic – mówi gospodarz gminy.

Remont opisanej drogi został zrealizowany przy wsparciu środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, przyznanych przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Inwestycja kosztowała w sumie 470 tys. zł, z czego 361 tys. zł pochodziło właśnie z MAiC, a pozostałą kwotę wyłożyły – po połowie – gmina Radomyśl nad Sanem oraz Powiat Stalowowolski.

{gallery}dabrowkapniowska2015{/gallery}