Mołdawska młodzież w Stalowej Woli

Przyjazd możliwy był dzięki zaangażowaniu i zaproszeniu ze strony Stowarzyszenia Łączności i Pomocy Rodakom we Lwowie i na Kresach. W piątek, 21 sierpnia mołdawska młodzież spotkała się z władzami Powiatu Stalowowolskiego i miała okazję zobaczyć od środka funkcjonowanie stalowowolskiego Starostwa Powiatowego. Gości z Mołdawii przywitał starosta powiatu Janusz Zarzeczny i wicestarosta Mariusz Sołtys, -Jesteśmy otwarci na taką współpracę i oczekujemy na jej dalszy rozwój – mówi starosta Zarzeczny. Starosta opowiadał także o zapleczu edukacyjnym i studiowaniu w naszym mieście, co wzbudziło niemałe zainteresowanie gości.

Oprócz Stalowej Woli, gdzie młodzież została zakwaterowana w Bursie Międzyszkolnej, goście będą mieli okazję zwiedzić między innymi Sandomierz, Łańcut czy Majdanek.

Zdaniem prezesa Stowarzyszenia Łączności i Pomocy Rodakom we Lwowie i na Kresach pana Aleksandra Szczęcha wizyta w kraju, z którego wywodzą się ich korzenie i spotkanie z władzami jest dla nich bardzo cennym doświadczeniem, – Zainteresowanie się Polską – to jest najważniejsze – podkreśla. Wspomniał on także, że bez pomocy ze strony władz powiatu i miasta zorganizowanie takiego wyjazdu nie byłoby możliwe. Prezes Stowarzyszenia nie wyklucza również rewizyty i odwiedzenia Mołdawii przez polską młodzież.