CZAS NA XVI DOŻYNKI POWIATOWE

Święto plonów odbędzie się 6 września 2015 roku w Rzeczycy Długiej (gmina Radomyśl nad Sanem).

Dożynki są symbolicznym zwieńczeniem całorocznej pracy rolników. Organizuje się je tradycyjnie po zakończeniu prac polowych, gdy wszystkie plony są już zebrane. I choć kojarzone są głównie ze wsią, to są okazją do świętowania nie tylko dla rolników. – Dożynki to święto nas wszystkich. Dlatego zapraszam mieszkańców Powiatu Stalowowolskiego do wspólnej zabawy na stadionie sportowym w miejscowości Rzeczyca Długa. Jestem przekonany, że to będzie bardzo udana impreza. Przygotowaliśmy bogaty i zróżnicowany program, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na uczestników imprezy czeka mnóstwo atrakcji – zapewnia Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Oprócz tradycyjnych, nieodłącznych punktów dożynek, takich jak przejście korowodu dożynkowego, czy prezentacja i wystawa wieńców, uczestnicy skorzystać będą mogli z wielu innych atrakcji. Dla najmłodszych przygotowane zostanie wesołe miasteczko, na tych nieco starszych czekać będą quizy dożynkowe i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności m.in. w młóceniu cepami i robieniu powróseł. Miłośnicy sztuk walki również znajdą tam coś dla siebie, bowiem podczas dożynek zaprezentuje się Samurajski Klub „Katana” z Tarnobrzega. Całe wydarzenie wzbogacone zostanie także niemałą porcją muzyki. Tego dnia w Rzeczycy Długiej będzie można usłyszeć covery w wykonaniu zespołu LORD – Sound of Queen, wziąć udział w recitalu Małgorzaty Kotwicy i bawić się przy dźwiękach kultowego, polskiego zespołu LOMBARD. Całość zwieńczona będzie dyskoteką pod gwiazdami. Dożynki to również doskonały powód do zapoznania się z bogatą kuchnią naszego regionu. Dlatego też podczas imprezy dla uczestników przygotowana zostanie degustacja potraw regionalnych.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w XVI Dożynkach Powiatu Stalowowolskiego i X Dożynkach Gminy Radomyśl nad Sanem zapraszamy 6 września 2015r. na Stadion Sportowy w Rzeczycy Długiej. Przed oficjalnym otwarciem na stadionie, o godzinie 14.00 w Kościele Parafialnym w Rzeczycy Długiej odbędzie się msza święta dziękczynna. Stamtąd też w kierunku stadionu wyruszy Korowód Dożynkowy.

Szczegółowe informacje, w tym program dożynek, dostępny jest na plakatach oraz na stronie www.stalowowolski.pl