Stalowa Wola przeciw białaczce

Choroba Agnieszki jest uleczalna, jednak do tego niezbędny jest przeszczep od niespokrewnionego dawcy.  – Apeluję do Państwa o rejestracje do bazy dawców szpiku Fundacji DKMS Polska. Dla każdego z nas oddanie 4 ml krwi to bardzo niewiele, ale dla Agnieszki i innych w podobnej sytuacji co ona, jest to możliwość na znalezienie dawcy – a w rezultacie jest to szansa na życie, realizację zamierzonych celów, spełnienie marzeń – mówi narzeczony Agnieszki, Sławek.

Aby pomóc Agnieszce i wielu innym chorym czekających na dawcę wystarczy przyjść 20 września w godzinach od 10:00 do 16:00 i zabrać ze sobą dokument z numerem PESEL. Dawcą zostać może każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50kg i nie cierpi na dużą nadwagę.

Rejestracja organizowana jest przez stowarzyszenie DKMS, a jej stalowowolskim partnerem jest Stowarzyszenie Dobro Powraca. Patronat honorowy nad akcją objęli Starosta Powiatu Stalowowolskiego oraz Prezydent Miasta Stalowej Woli. Akcja będzie promowana również m.in. na zbliżających się Dożynkach Powiatowych 6 września w Rzeczycy Długiej, oraz 18 września podczas II Forum Pszczelarskiego organizowanego przez Powiat Stalowowolski w Bibliotece Międzyuczelnianej.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu.