Stalowowolski mocny akcent na kieleckich targach

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach to jedna z największych tego typu imprez na świecie. Każdego roku, imponujące stoisko ze swoimi potężnymi maszynami prezentuje na targach stalowowolska HSW. Tak było i tym razem – jej wyroby stanowiły trzon całej wystawy przygotowanej przez Polską Grupę Zbrojeniową. A mowa o: moździerzu 120 mm Rak na podwoziu kołowym i gąsienicowym, nowoczesnej bezzałogowej wieży 30 mm na podwoziu Rosomaka, a także armatohaubicy 155 mm Kryl na podwoziu kołowym produkowanym przez Jelcza.

Jednak największe wrażenie spośród wszystkich osób zwiedzających wystawę robiła ulokowana na nowym podwoziu, potężna samobieżna haubica Krab, obok której po prostu nie dało się przejść obojętnie. Na dłużej przystawali przy niej nie tylko zwiedzający niezwiązani z przemysłem zbrojeniowym, ale również, a może przede wszystkim – przedstawiciele zagranicznych armii. Pod ogromnym wrażeniem tej maszyny był również starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny. – Krab imponuje nie tylko swoimi potężnymi gabarytami i siłą rażenia, ale przede wszystkim wysokim stopniem zaawansowania technologicznego. Jestem dumny, że to właśnie w Stalowej Woli – w centrum naszego powiatu, powstają tak wyjątkowe maszyny. To świadczy również o tym, jak zdolni i ambitni ludzie tu żyją i pracują – komentuje starosta.

Wraz z nim, w dniu 2 września 2015 roku, stoiska stalowowolskich firm wystawiających się w Kielcach, odwiedzili i wspierali również: przewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego Ryszard Andres, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, a także przewodniczący stalowowolskiej Rady Miejskiej Rafał Weber. Oprócz stoiska HSW, odwiedzili oni również innych producentów ze Stalowej Woli, którzy wystawiali się podczas MSPO 2015. A mowa o firmie Mista, która eksponowała swój lekki, wielozadaniowy pojazd opancerzony Oncilla, a także Hucie Stali Jakościowych, produkującej blachy stalowe m.in. właśnie na potrzeby przemysłu obronnego.

{gallery}huta2015{/gallery}