Budownictwo w Powiecie Stalowowolskim

-Szumnie zapowiadane ułatwienia Prawa budowlanego po wejściu w życie nowych przepisów od 28 czerwca 2015 roku nie spowodowały jakiegoś bumu zgłoszeń na budowę budynków mieszkalnych z projektem budowlanym. Od początku tego okresu przyjęliśmy zaledwie 4 zgłoszenia na budowę nowych budynków mieszkalnych, natomiast większym zainteresowaniem inwestorów cieszy się jednak przebudowa sieci na zgłoszenie z projektem (10 zgłoszeń).

W szczegółowym zestawieniu dotyczącym pierwszego półrocza bardzo dobrze widać jak w poszczególnych gminach rozkłada się ilość wydawanych decyzji:

-Z roku na rok zauważalny jest niewielki spadek wydawanych pozwoleń na budowę nowych budynków mieszkalnych, jednakże więcej decyzji wydajemy na przebudowę, rozbudowę i nadbudowę budynków mieszkalnych już istniejących. Gmina Pysznica za I półrocze 2015 roku przestała być liderem rankingu wydawanych decyzji na budowę nowych budynków mieszkalnych na rzecz Gminy Zaleszany, różnica jednak jest niewielka bo dotyczy zaledwie jednej decyzji – mówi naczelnik Janiec.

Warto podkreślić, że spadek widoczny na zestawianiu przedstawiającym liczbę wydawanych pozwoleń na przestrzeni lat, dotyczy wyłącznie decyzji o budowie nowych budynków mieszkalnych. Wydział Architektoniczno-Budowlany i Środowiska coraz częściej otrzymuje zgłoszenia dotyczące nie budowy, a przebudowy budynków już istniejących.