Hubertus Nadsański 2015

 W sobotę 24 października na terenie stadniny w Żabnie atrakcji nie brakowało, pogoń za lisią kitą, pokazy i konkursy jeździeckie, pokazy sokolnictwa i pracy psów myśliwskich to tylko niektóre z nich. Podczas „Hubertusa” zaprezentowały się także koła łowieckie z powiatów stalowowolskiego i tarnobrzeskiego. Można było posłuchać sygnałów myśliwskich, wystąpił także Chór Myśliwski z Zamościa. Specjalnie na tę okazję przygotowano także wystawę przyrodniczo-łowiecką, zajęcia edukacyjne dla dzieci oraz poczęstunek z degustacją dziczyzny.

Podczas święta wicestarosta Mariusz Sołtys w imieniu władz Powiatu Stalowowolskiego wręczył pamiątkowe grawertony Witoldowi Tutakowi oraz Jarosławowi Luberze w dowód uznania za propagowanie idei Kawalerii Polskiej na terenie Powiatu Stalowowolskiego.

Organizatorami „Hubertusa Nadsańskiego” byli Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu, Koła Łowieckie z terenu powiatów stalowowolskiego i tarnobrzeskiego, Stadnina Koni w Żabnie, Klub Jeździecki „Baria”, Nadleśnictwo Gościeradów, Sołectwo Żabno oraz Gmina Radomyśl nad Sanem.