10 lat Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomyślu nad Sanem

Ta wyjątkowa uroczystość była okazją do wspomnień, które na zawsze pozostaną w pamięci zarówno podopiecznych jak i tych, którzy zostawili w tym domu cząstkę życia, pozostając w służbie – wspierania osób niepełnosprawnych.

Obchody 10 – lecia ośrodka rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w Sanktuarium Matki Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem. Następnie zaproszeni goście zwiedzali Środowiskowy Dom Samopomocy, w którym na co dzień 36 podopiecznych korzysta z zajęć. Jak wspomniała Kierownik ŚDS Dominika Czerepak – Drzymała – To tu każdy uczestnik ma możliwość nabywania lub udoskonalania swoich umiejętności w pracowniach: kulinarnej, metaloplastyki, rękodzieła, komputerowej, muzycznej oraz na sali rehabilitacji i fizjoterapii.

Dalsza część obchodów odbyła się w Diecezjalnym Ośrodku TiFCh ,,Augustianum” w Radomyślu nad Sanem. Kierownik ŚDS Dominika Czerepak – Drzymała w przemówieniu przypomniała historię placówki i złożyła podziękowania osobom, które przyczyniły się do powstania ośrodka i które w szczególny sposób go wspierają.

W trakcie uroczystości nie zabrakło również życzeń od zaproszonych gości. Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny oraz wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys, na ręce kierownik Ośrodka złożyli gratulacje i życzyli wielu kolejnych wspaniałych jubileuszy.

Obchody 10–lecia swoimi występami uświetnili podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomyślu nad Sanem przedstawiając taniec, śpiew oraz iluzję. Program artystyczny wywołał wiele emocji, od uśmiechu po łzy wzruszenia.