Dar serca dla mieszkańców DPS

Starania o pozyskanie łóżek rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku, kiedy to dyrektor Domu Pomocy Społecznej Jan Gorczyca wystąpił z prośbą o wsparcie dla mieszkańców do Fundacji TV Puls „Pod Dębem”. Fundacja, która istnieje od 2013 roku, nie pozostała obojętna na prośbę. Prezes Fundacji Erin Dąbska przyznaje, że list, który trafił do nich ze Stalowej Woli po prostu ich ujął – było w nim tyle ciepła i prośba o sprzęt medyczny dla mieszkańców tego domu, osób starszych i schorowanych, nie mogliśmy pozostać obojętni. Była to szybka i udana akcja.

15 specjalistycznych łóżek o wartości ponad 50 tysięcy złotych trafiły do DPSu w środę. Fundacja zapewniła transport łóżek, montaż, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że spełniły się obietnice, że wszystko udało się zrealizować jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, to ogromny prezent dla mieszkańców – cieszy się dyrektor Jan Gorczyca. – Dla wielu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej łóżko to cały świat, ponieważ choroba, niepełnosprawność do niego ich przykuła. Takie specjalistyczne łóżka więc to u nas niezbędne sprzęty, muszą być sprawne, funkcjonalne i przede wszystkim bezpieczne. Cieszymy się ogromnie za okazaną pomoc i dziękujemy Fundacji oraz ludziom dobrej woli.

Dodatkowo w tym roku w Domu Pomocy Społecznej, dzięki wsparciu finansowemu Województwa i Powiatu, udało się wyremontować kilka pokoi i łazienek, zakupiono meble i wymieniono wykładzinę. – To wszystko pięknie zbiegło się z akcją Fundacji TV Puls „Pod Dębem” , jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni za ten dar serca. Dziękujemy przedstawicielom Fundacji, osobom zaangażowanym w akcję i wszystkim darczyńcom – podkreślił starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, który odwiedził mieszkańców Domu Pomocy Społecznej i złożył im świąteczne życzenia.

Ekipa filmowa TV Puls dokumentowała całą akcję w Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, reportaż będzie można zobaczyć wkrótce.