Promujemy stalowowolskie firmy w Bełchatowie

W forum odbywającym się w dniach 2-3 lutego w Bełchatowie, bierze udział 130 przedsiębiorców reprezentujących branżę budowlaną, transportową, motoryzacyjną, bankową, prawniczą, spożywczą i usługową. Jest też kilkudziesięciu samorządowców z całego kraju oraz przedstawiciele wielu instytucji wsparcia biznesu. W imprezie – jako partner Powiatu Bełchatowskiego, uczestniczy również aktywnie Powiat Stalowowolski. – To świetna okazja do zaprezentowania olbrzymiego potencjału firm z naszego powiatu, a także do nawiązania kontaktów biznesowych. Dlatego pracownicy Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi przygotowali stoisko z bogatą ofertą naszych przedsiębiorców – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Na stalowowolskim stoisku znalazły się foldery, katalogi oraz inne materiały promocyjne m.in. takich firm jak: Cerkamed, I-BS.PL, Chip, HSJ, Cellfast, Thoni Alutec, Iwamet, Agmar, Tryumf, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, czy Erkado. Dodatkowo przygotowaliśmy pokazy multimedialne – uczestnicy forum mogli obejrzeć filmy poświęcone działalności takich firm jak: Uniwheels, Dressta czy Rakoczy. – Stoisko z ofertą naszych firm cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko przedsiębiorców uczestniczących w forum, ale i innych jego uczestników – samorządowców z całej Polski oraz zwykłych mieszkańców. Niemal wszyscy reagują ze zdziwieniem na to, jak nowoczesny i zróżnicowany jest zarówno stalowowolski przemysł, jak i sektor usługowy. Dla wielu jest też szokiem zaawansowanie technologiczne naszych podmiotów, wymienię tu choćby przykłady firm Cerkamed czy I-BS.PL, na ofertę których nasi rozmówcy reagują z dużym zaskoczeniem, ale jednocześnie i uznaniem – komentuje Tomasz Wosk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w stalowowolskim Starostwie Powiatowym.

Takie wydarzenie jak „I Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego” jest nie tylko znakomitą okazją do zaprezentowania stalowowolskich firm, ale również i potencjału turystycznego naszych gmin. – I skrzętnie to wykorzystaliśmy. Zabraliśmy mapy i foldery promujące nasze gminy i trzeba przyznać, że cieszą się duży wzięciem. Dość powiedzieć, że z zainteresowaniem oglądała je m.in. była wicemarszałek Sejmu Elżbieta Radziszewska. Nasze stoisko odwiedził również Jacek Krzynówek – były reprezentant Polski w piłce nożnej, a także były kolega klubowy naszego radnego powiatowego – Jaromira Wieprzęcia – mówi Tomasz Wosk.

Wsparcia w przygotowaniu stalowowolskiej oferty podczas „I Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego”, udzieliły urzędnikom starostwa stalowowolskie: Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców, a także Regionalna Izba Gospodarcza. – Dzięki ich zaangażowaniu nasza oferta jest pełniejsza i kompletniejsza. Zresztą ich rola w forum była znacznie większa – szefowie Cechu – Antoni Kłosowski oraz RIG-u – Ryszard Kapusta, mają w dniu 3 lutego wystąpić jako eksperci z prelekcjami podczas panelu zatytułowanego „Samorząd, biznes – współpraca, rozwój”. Z przyjemnością stwierdzamy, że działalność i dokonania takich instytucji jak stalowowolskie Cech czy RIG są na arenie ogólnopolskiej dostrzegane, doceniane i szanowane – mówi Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski.