Dwie inwestycje Powiatu w ZS Nr 6 Specjalnych!

– Estetyka tego obiektu rzeczywiście zupełnie się zmieni. Ale nie to jest najważniejsze. W ramach termomodernizacji szkoła zostanie nie tylko docieplona, ale zostanie w niej wymieniona na nową instalacja grzewcza. Dzięki temu spadną koszty ogrzewania i zmniejszy się ryzyko awarii. A plac zabaw na pewno sprawi wiele frajdy dzieciom uczęszczającym do „szóstki”, zarówno tym w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

W ramach termomodernizacji, budynek szkoły nie tylko zostanie ocieplony, a także wyposażony w nową instalację centralnego ogrzewania, dodatkowo zostanie wymieniona w nim również stolarka drzwiowa (okna były wymienione wcześniej), zlikwidowane będą również luksfery. Dach zostanie docieplony i zyska nowe pokrycie, a budynek zostanie wyposażony w nową instalację odgromową. Szacunkowa wartość zadania wynosi 948 tys. zł, a w 50 % będzie ono sfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Natomiast wartość drugiej inwestycji – budowy placu zabaw na terenie ZS Nr 6 Specjalnych, oszacowano na kwotę 307 tys. złotych. Co ważne – i w tym przypadku udało się Powiatowi Stalowowolskiemu zdobyć pochodzące z PFRON-u dofinansowanie w wysokości 50% wartości zadania. Plac zabaw będzie bardzo kolorowy i zróżnicowany, umieszczony na podłożu poliuretanowym. Oprócz boiska do gry w piłkę nożną i koszykówkę dla małych dzieci, znajdą się na nim również m.in.: ścieżka sensoryczna, przykrywana piaskownica, karuzela i huśtawki. – Plac został tak zaprojektowany, że będą mogły się na nim bawić dzieci autystyczne, dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, z niepełnosprawnością ruchową, a także z innymi zaburzeniami. Znajdzie się tu na przykład specjalny zestaw integracyjny, z którego będą mogły korzystać dzieci poruszające się na wózkach. Szczególnie cieszy nas również boisko dla małych dzieci, z tego co wiem, będzie to jedyny taki obiekt w okolicy. Krótko mówiąc: ten plac będzie dla naszych uczniów ogromną atrakcją – komentuje Barbara Nabrzeska, dyrektor Zespołu Szkół Nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli.

Przetargi na wykonawców placu zabaw, jak i termomodernizacji zostaną ogłoszone jeszcze w kwietniu. Realizacja obydwu inwestycji odbędzie się latem.