Już w sobotę akcja „Drzewko za makulaturę”

Akcja „Drzewko za makulaturę” rozpocznie się o godzinie 9.00, a wymiana makulatury na sadzonki, będzie trwała aż do ich wyczerpania.

Co ważne, makulatura będzie przyjmowana w dwóch punktach: na terenie Rupieciarni przy ulicy 1-Sierpnia w Stalowej Woli oraz na terenie Zakładu Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych, zlokalizowanego przy ulicy Centralnego Okręgu Przemysłowego. Tam pracownicy MZK zajmą się odbiorem i ważeniem odpadów z papieru.

Ze względów organizacyjnych prosimy, aby osoby, które będą dowozić makulaturę samochodami udały się na teren Zakładu Mechaniczno–Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych przy ulicy COP, gdzie jest duży plac manewrowy. Natomiast te osoby, które będą miały mniejsze ilości papieru zapraszamy do Rupieciarni.

W tych dwóch miejscach będzie można zostawić makulaturę i odebrać specjalne kupony, które tego samego dnia będą wymieniane na sadzonki na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego.

Jedna osoba będzie mogła otrzymać maksymalnie 5 drzewek lub krzewów. W tym roku mamy dla Państwa dwa gatunki tui, jodłę Veitcha, a także kilka gatunków rodzimych: jarząb, głóg, dzika róża, dąb, buk, modrzew, świerk, sosna oraz lipa.

Akcja „Drzewko za makulaturę” organizowana jest przez Powiat Stalowowolski. Partnerami akcji są Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli, Lasy Państwowe Regionalna Dyrekcja w Lublinie oraz Firma Agmar.

Akcja dofinansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.