Rozdaliśmy 7 tysięcy sadzonek!

– Cieszymy się, że już kolejny rok z rzędu mieszkańcy naszego Powiatu tak chętnie i licznie uczestniczyli w powiatowej akcji ekologicznej „Drzewko za makulaturę”. Zebraliśmy ponad 6 ton więcej makulatury, niż w roku ubiegłym, czyli akcja zakończyła się sukcesem – mówi Grzegorz Janiec, naczelnik Wydziału Architektoniczno-Budowlanego i Środowiska w stalowowolskim Starostwie Powiatowym.

Akcja odbyła się w sobotę, 23 kwietnia. Podobnie jak w roku ubiegłym, naszym partnerem był Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli, którego pracownicy zajęli się ważeniem i przyjmowaniem makulatury. – Żeby usprawnić jej odbiór i uniknąć monstrualnych kolejek jakie w ubiegłym roku tworzyły się przed Rupieciarnią przy ulicy 1-Sierpnia, w tym roku MZK zaproponowało odbieranie odpadów dodatkowo na terenie Zakładu Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych, zlokalizowanego przy ulicy Centralnego Okręgu Przemysłowego. I to sprawiło, że zainteresowani mogli łatwiej i szybciej oddać papierowe odpady, a następnie przyjechać na parking przed budynkiem Starostwa Powiatowego, gdzie rozdawaliśmy sadzonki – mówi naczelnik Janiec.

W tym roku wybór sadzonek był bardzo duży. Tradycyjnie już, największym zainteresowaniem mieszkańców cieszyła się tuja. Ale oprócz niej mieszkańcy mieli też do wyboru takie gatunki jak: jarząb, głóg, dzika róża, dąb, buk, modrzew, świerk, sosna, jodła balsamiczna, daglezja oraz lipa. W sumie rozdaliśmy 7 tysięcy sadzonek.

Każda edycja tej akcji „Drzewko za makulaturę” sprawia, że nasz powiat jeszcze bardziej się zazielenia. I o to nam chodzi. Dlatego dziękujemy wszystkim, którzy nam – pracownikom stalowowolskiego Starostwa Powiatowego – w tym pomagają, czyli: harcerzom z 54 stalowowolskiej drużyny ZHP, strażakom z OSP Stalowa Wola, pracownikom MZK, studentom Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli, a także uczniom szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat. – Chcę zaznaczyć, że podobnie jak w latach poprzednich, akcja została dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Imprezę wspaniałomyślnie wsparły również Lasy Państwowe za pośrednictwem nadleśnictw: Gościeradów, Nowa Dęba i Rozwadów, które dostarczyły nam sadzonki drzew rodzimych i zorganizowały stoisko edukacyjne. Dziękuję również firmie Agmar, która rokrocznie chętnie wspiera naszą akcję – mówi Grzegorz Janiec, naczelnik Wydziału Architektoniczno-Budowlanego i Środowiska.