Uczniowie ZSP nr 3 na zagranicznych praktykach

To już trzeci z kolei projekt, w ramach którego uczniowie ZSP Nr 3 mają możliwość zdobywać doświadczenie zawodowe za granicą. W sobotę 23 kwietnia kolejne dwie grupy uczniów szkoły wyjechały na trzytygodniowe praktyki zawodowe do Anglii do Portsmouth i do Włoch do Rimini.

Uczniowie z wszystkich grup zawodowych, w jakich kształci szkoła będą zdobywać doświadczenie zawodowe i życiowe w zagranicznych firmach. Uczestnictwo w zagranicznych praktykach to z pewnością dobra inwestycja w zawodową przyszłość. Tylko niewielki procent młodych osób starających się o pracę może pochwalić się zagranicznym doświadczeniem nie tylko zawodowym… ale i życiowym, bo pobyt za granicą to także nauka samodzielności i zaradności.

Dzięki projektom współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej już 170 uczniów wzięło udział w stażach zagranicznych. A to na pewno nie koniec. Już przygotowują się kolejni uczniowie do wrześniowego wyjazdu na staż w Berlinie w ramach projektu „Dobry zawód – lepsza przyszłość”, realizowanego również w ramach programu „Erasmus Plus”. Natomiast szkoła z niecierpliwością oczekuje wyników konkursu wniosków, na który złożyła kolejny projekt na staże w Anglii i we Włoszech.