„Szkoła - miastu” - impreza plenerowa w ZSO w Zaklikowie

Uroczystość, po krótkim występie najmłodszych uczniów, otworzył dyrektor ZSO w Zaklikowie – Waldemar Plennikowski, który w towarzystwie młodzieży prowadzącej przywitał licznie przybyłych mieszkańców Zaklikowa i zaprosił wszystkich do zapoznania się z ofertą Szkoły. Była to także okazja wręczenia nagród i wyróżnień dla uczestników powiatowych konkursów: literackiego, fotograficznego i z języka angielskiego, które odbywały się w ramach obchodów 100 – lecia Szkoły.

Wśród licznych atrakcji, z jakich można było skorzystać w tym dniu, dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja zdjęć archiwalnych pt. „Historia i tradycja szkoły” oraz wystawa kronik szkolnych. Wiele osób odnajdowało się na zdjęciach grupowych oraz na prezentowanych uroczystościach, wycieczkach i zawodach. Niektórzy z dużym wzruszeniem wspominali uchwycone na zdjęciach minione chwile.

Liczna grupa absolwentów wzięła udział w sesji poświęconej historii szkoły i ludziom, którzy ją tworzyli. Prezentacja multimedialna przygotowana przez obecnego nauczyciela p. Ewę Drzymałę i połączona z komentarzem byłej dyrektor szkoły – p. Bogumiły Wołoszyn była znakomitą okazją do przypomnienia bogatej historii Szkoły. Ponadto można było obejrzeć wystawę fotografii współczesnych: „Z życia szkoły”, „Kontakty międzynarodowe”, „Sukcesy uczniów”. Wyeksponowano też liczne trofea sportowe i prace plastyczne utalentowanych uczniów i absolwentów. Dla mieszkańców miasta zaśpiewali, zagrali i zatańczyli obecni uczniowie i absolwenci szkoły działający w zespołach: „Randevu”, „Sanna Cheerleaders”, „Kameleon”, „NowaSan”, „Crazy Kids” oraz zespół „Majewski Band” oraz starsi i młodsi wokaliści, m.in. Grażyna Sapalska, Katarzyna Gubała, Oliwia Urbanek, Gabriela Zarzeczna, Kinga Chmiel, Katarzyna i Małgorzata Daniel. Duże wrażenie na zebranych zrobił występ laureatów VI Międzywojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej Zaklików 2016. Silne głosy, wspomagane dobrą techniką wokalną i wyrobieniem scenicznym potwierdzały, że uzyskane przez nich nagrody na festiwalu nie były przypadkowe.

Dzieci mogły skorzystać z rekreacyjnego placu zabaw oraz z gier, zabaw i konkursów na Orliku. Budowały rakietę w przyszłość, układały puzzle, lepiły w gipsie. Zatańczyły w barwnym korowodzie baśniowych postaci i zainscenizowały „Rzepkę”. Dla dorosłych był quiz wiedzy o szkole i bezpłatny pomiar ciśnienia, a dla zapalonych kibiców zorganizowano rodzinne oglądanie meczu Polska – Irlandia Północna.

Rok Jubileuszowy Szkoły, jak się okazało, to uroczystość niezmiernie ważna dla wszystkich mieszkańców Zaklikowa, dlatego w słoneczną czerwcową niedzielę wielu mieszkańców naszego uroczego miasteczka skorzystało z oferty uczniów i nauczycieli. Było także okazją do bliższego kontaktu ze szkołą, która stanowi kluczową instytucję Zaklikowa.