Koniec roku szkolnego!

Ponad 3100 uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Stalowowolski, zakończyło dzisiaj naukę i rozpoczęło wakacje. – Życzę wam żeby były nadzwyczaj udane i aby zostało wam po nich wiele pięknych wspomnień – mówił żegnając uczniów starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

722 uczniów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, 614 – w Centrum Edukacji Zawodowej, 518 – w Zespole Szkół Ogólnokształcących, 467 – w ZSP Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego, 451 w ZSP Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego, a także 112 – w Zespole Szkół Nr 6 Specjalnych. W sumie 2 884 dzieci i młodzieży. Do tego jeszcze 263 dorosłych, którzy kształcą się w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodku Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego, co daje łączną liczbę 3 147 osób.

Wiem, że większość z was o tej chwili myślało już we wrześniu, po pierwszym dzwonku na lekcje. No i doczekaliście się – mówił z humorem do młodzieży Janusz Zarzeczny podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w ZSP Nr 1 oraz w CEZ-ie. – Dzisiejszy dzień to dla całej szkolnej społeczności piękny czas, czas spełnionego obowiązku. Dotyczy to zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Za wami dużo pracy, a przed wami – zasłużony odpoczynek.