II Turniej Szachowy o Zaklikowską Basztę

Zwycięzcą turnieju został Piotr Jędras ze Skarżyska Kościelnego (7,5 p.), który wyprzedził Janusza Bienia z Lublina (7,5 p.) i Mariusza Cichockiego ze Skarżyska – Kamiennej (7 p.). Kolejne miejsca zajęli Kamil Kocia (Skarżysko – Kamienna), Andriy Matviyczuk z Nowojaworowska (Ukraina) i Dominik Sondej ze Stalowej Woli. Wśród kobiet najlepszy wynik osiągnęła Barbara Trybowska z Rudnika nad Sanem. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Burmistrza Zaklikowa.

Wśród juniorek do lat 10 najlepsze były: Marta Khabak z Nowojaworowska (Ukraina), Liliana Krzanowska z Rzeszowa i Zofia Pyć z Zaklikowa. Wśród juniorów do lat 10 najlepsi okazali się Wojciech Okręt z Ostrowca Świętokrzyskiego, Zahar Maksymyshyn z Nowojaworowska, Adam Biesiadecki z Tarnobrzega i Adrian Toniak z Rudnika nad Sanem. W kategorii do lat 14 wśród dziewcząt najlepsza była Natalia Słoniec z Rudnika nad Sanem, a wśród chłopców Mikołaj Złotek, Adrian Słoniec (obaj z Rudnika nad Sanem), Piotr Działak ze Stalowej Woli i Artem Hromyak z Nowojaworowska. Najlepszymi juniorkami do lat 18 były Barbara Trybowska i Anna Trybowska (obie z Rudnika nad Sanem), a wśród juniorów do lat 18 najlepsze wyniki osiągnęli Taras Krutsko (Pustomyty – Lwów), Kacper Kłok ze Stalowej Woli i Hubert Dębczak z Janowa Lubelskiego. Nagrodę Fair Play otrzymał Krzysztof Kozieł, a nagroda dla najmłodszego uczestnika przypadła Michałowi Wójcikowi (obaj z Zaklikowa). Wszyscy wyżej wymienieni juniorzy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli.

Turniej odbył się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, a wręczenie nagród na stadionie LKS „Sanny” Zaklików.

Na podkreślenie zasługuje wysoki poziom sportowy, zaciętość, ambicja, a jednocześnie atmosfera fair play podczas rozgrywek.