Podpisaliśmy umowę na remont mostu na Sanie

Przede wszystkim jednak, długo wyczekiwana. – Od dawna było wiadomo, że most na Sanie w Radomyślu jest w kiepskiej kondycji. Potwierdziła to ekspertyza z 2013 roku, która ujawniła szereg uszkodzeń oraz znaczny stopień wyeksploatowania niektórych elementów tego obiektu. Wprawdzie jeszcze w 2013 roku wykonano najpilniejsze naprawy przy podporach, ale to był zaledwie początek pracy. Teraz zrobimy znacznie więcej, ale i koszt będzie dużo większy. Możemy sobie jednak pozwolić na realizację tej inwestycji, ponieważ udało nam się zdobyć ministerialne wsparcie – mówi starosta Zarzeczny.

Całe przedsięwzięcie zostało podzielone na 2 etapy. Pierwszy z nich obejmie remonty i modernizację m.in.: nawierzchni jezdni i chodników, systemu odwodnienia, płyty pomostu, urządzeń dylatacyjnych, balustrad i barier. Koszt przebudowy I etapu mostu wynosi 2,87 mln zł, z czego 1,3 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków rezerwy ogólnej, pozostających w dyspozycji Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Prace budowlane rozpoczną się już na przełomie sierpnia i września i potrwają najpóźniej do połowy listopada.

Wykonawcą zadania jest firma TRAKCJA PRKiI z Warszawy, z której przedstawicielami umowa została podpisana w dniu 17 sierpnia 2016 roku. – Mieszkańcy korzystający na co dzień z tego mostu na czas przebudowy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu, zapewniam jednak, że obiekt nie będzie całkowicie zamknięty. W czasie inwestycji będzie po prostu obowiązywał tu ruch wahadłowy – mówi Janusz Zarzeczny.

II etap przebudowy mostu – obejmujący modernizację jego elementów konstrukcyjnych, jest przewidziany przez Powiat Stalowowolski do realizacji na rok 2017.