Pracownia Satel w CEZ

Podczas uroczystości Dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej Piotr Żyjewski podpisał umowę o współpracy z panem Maciejem Domagalskim reprezentującym firmę Satel z Gdańska. Satel to dynamicznie rozwijająca się firma, producent systemów zabezpieczeń z zaangażowaniem 100% polskiego kapitału. W uroczystościach uczestniczyli m.in. Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny, Koordynator ds. Rozwoju Rynku firmy Satel Dariusz Pasternak.

W ramach projektu EduSatel, firma Satel oferuje swoje wsparcie merytoryczne wybranym szkołom oraz uczelniom. Propozycja obejmuje utworzenie pracowni zajęć praktycznych, wyposażonych w produkowane przez Satel urządzenia alarmowe oraz opracowanie specjalnego innowacyjnego programu nauczania specjalizacji zawodowej.

Pracownia układów alarmowych w Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli została wyposażona w zestawy systemów alarmowych INTEGRA, VERSA, MICRA oraz system kontroli dostępu ACCO. Zajęcia odbywają się na czterech dwuosobowych stanowiskach. Uczniowie, którzy będą mieli okazję uczestniczyć w zajęciach zapoznają się z zasadami projektowania, programowania oraz montażu zaawansowanych urządzeń dedykowanych do elektronicznych systemów zabezpieczeń. Dzięki tym zajęciom zdobędą szeroką wiedzę nie tylko teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną, która umożliwi im przygotowanie się do wymagań stawianych przez rynki pracy.