Pogotowie mediacyjne dla Stalowej Woli

W Międzynarodowy Dzień Mediacji rusza „Pogotowie mediacyjne dla Stalowej Woli”- projekt realizowany przez Karpackie Centrum Mediacji we współpracy z Urzędem Miasta Stalowej Woli. Wszystkich mieszkańców, w godzinach od 11:00 – do 17:00 zapraszamy na bezpłatny dyżur mediacyjny, w dniu 20 października (czwartek) 2016 r. w siedzibie KCM przy ul. Popiełuszki 4 w Stalowej Woli.

Patronat Honorowy nad inauguracyjnym dyżurem sprawują:

– Senator RP Janina Sagatowska,

– Poseł na Sejm RP Rafał Weber,

– Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny,

– Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Sponsorami akcji są :

– Poseł na Sejm RP Rafał Weber,

– Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Projekt realizowany przez KCM nosi nazwę: „Pogotowie mediacyjne dla Stalowej Woli”. Głównym jego założeniem jest prowadzenie bezpłatnych dyżurów mediatorów, którzy będą udzielali porad dotyczących mediacji, jej zasad, kosztów oraz możliwości kierowania spraw, czy to prywatnie jeszcze przed złożeniem pozwu do sądu, czy już na etapie trwających procesów sądowych.

Warto wskazać, że wniosek o mediację możemy złożyć do sądu na każdym etapie postępowania sądowego. W ramach realizacji projektu, Karpackie Centrum Mediacji będzie prowadziło akcje promujące instytucję mediacji w postaci szkoleń oraz prelekcji W związku z tym zapraszamy wszystkie zainteresowane organizacje, stowarzyszenia oraz placówki do współpracy.

Pamiętaj, że „Masz prawo do mediacji”.