Konferencja dla biznesu w Stalowej Woli

Przedsięwzięcie odbyło się 23 listopada w Stalowej Woli, w obiekcie Politechniki Rzeszowskiej, a jego organizatorami były: Gmina Stalowa Wola, Powiat Stalowowolski oraz Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie.

Adresatami konferencji byli przedsiębiorcy, pracodawcy i osoby planujące rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej. Celem konferencji „Stalowa Wola dla biznesu” jest merytoryczne i praktyczne wsparcie przedsiębiorczości w regionie, motywowanie do jej rozwoju oraz tworzenia nowych miejsc pracy z wykorzystaniem potencjału kadrowego regionu, ze szczególnym uwzględnieniem absolwentów wyższych uczelni. – Tematy wszystkich wykładów są ściśle związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i mamy nadzieję, że ta wiedza przyda się państwu w prowadzeniu własnego biznesu. Staraliśmy się dobrać najbardziej aktualną tematykę – mówił do zgromadzonych Ryszard Sęczyk, kierownik Referatu Promocji Gospodarczej w stalowowolskim Urzędzie Miasta.

A w programie znalazły się wykłady poświęcone m.in.: rozliczaniu podatków, zmianach w prawie pracy, zmianach w przepisach prawa celnego czy zatrudnianiu cudzoziemców. – Przedsiębiorcy zderzają się z wieloma problemami. Zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego zależy nam aby maksymalnie ułatwiać im funkcjonowanie. Stanowią niezmiernie ważny element w funkcjonowaniu miasta i powiatu: płacą podatki, dają innym zatrudnienie i dlatego należy im się wsparcie. Pragniemy im je dać, choćby poprzez takie spotkania jak to dzisiejsze. Zresztą mam nadzieję, że stanie się ono wydarzeniem cyklicznym – mówił starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, który wraz z wicestarostą Mariuszem Sołtysem uczestniczył w konferencji „Stalowa Wola dla biznesu”.