Zmiana organizacji ruchu na ulicy Poniatowskiego

Samo rondo – w kierunku Pysznicy, czy też ulicy Żwirki i Wigury, będzie cały czas przejezdne. Niedostępny dla kierowców będzie jedynie wspomniany odcinek od ronda do skrzyżowania z ulicą Działkowców. Wyjątek stanowią okoliczni mieszkańcy, którzy będą mieli zapewniony dostęp do swoich mieszkań, a także dostawcy zaopatrujący okoliczne sklepy. Przewiduje się, że utrudnienia na tym odcinku potrwają około 1 miesiąca. – Wszyscy od dawna czekaliśmy na tę inwestycję. Jestem bardzo zadowolony, że w końcu udało się zdobyć na nią środki i ją rozpocząć. Po zakończeniu robót ulica Poniatowskiego będzie wygodniejsza w komunikacji i znacznie bezpieczniejsza. Jedynym minusem są utrudnienia w ruchu, jakie będą temu przedsięwzięciu towarzyszyć. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość, będziemy starali się tak prowadzić tę inwestycję, aby tych niedogodności było jak najmniej. Niemniej, musimy się z nimi liczyć – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Przypomnijmy, że rozbudowa ulicy Poniatowskiego to inwestycja realizowana przez Powiat Stalowowolski, a jej wartość to ponad 9,73 mln zł. Wsparcia finansowego na to zadanie udzieliła Gmina Stalowa Wola, dodatkowo udało się zdobyć dofinansowanie w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”. Zadanie będzie realizowane na odcinku ulicy Poniatowskiego o łącznej długości 1 558 metrów – od ronda Rotmistrza Witolda Pileckiego do skrzyżowania z drogą dojazdową do kościoła pw. Opatrzności Bożej. Zakres prac obejmuje:

1) wydzielenie oddzielnych ciągów dla ruchu pojazdów, rowerzystów i pieszych,

2) przebudowę skrzyżowań z ulicami: KEN, Wałową, Działkowców oraz skrzyżowania w sąsiedztwie sklepu LIDL,

3) lokalizację przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych,

4) przebudowę kanalizacji deszczowej na całym odcinku drogi,

5) likwidację kolizji z instalacją cieplną, wodociągową i gazową,

6) przebudowę oświetlenia ulicznego,

7) likwidację kolizji z liniami energetycznymi,

8) likwidację kolizji z liniami teletechnicznymi.

Warto zaznaczyć również, że ścieżki rowerowe zaprojektowano po obydwu stronach drogi i będą one miały – podobnie jak chodniki – 1,5 metra szerokości. Z pozostałych zaprojektowanych udogodnień dla mieszkańców trzeba również wspomnieć o zaprojektowanych przy krawędziach jezdni miejscach parkingowych, których będzie w sumie aż 107. Istotny jest również fakt, że uzupełnione o nowoczesne lampy ledowe zostanie oświetlenie ulicy, na które do tej pory mieszkańcy narzekali.

Rozbudowa ulicy Poniatowskiego potrwa do listopada 2017 roku.