Rusza przebudowa SOR-u

– Długo czekaliśmy na to zadanie. Wprawdzie mimo uzyskanego dofinansowania, wymaga ono sporych nakładów z budżetu Powiatu Stalowowolskiego – mowa o kwocie prawie 5,3 miliona złotych, ale ogromnie cieszę się, że rozpoczynamy jego realizację. Ta inwestycja mocno odmieni oblicze szpitala i przede wszystkim pozytywnie wpłynie na komfort pacjentów SOR-u oraz Izby Przyjęć – przekonuje Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski. Całkowity koszt zadania to 8 686 875, 00 zł. Większość część kwoty wyłoży na nie Powiat Stalowowolski – 5 286 875, 00 zł, natomiast pozostałe środki – 3 400 000, 00 zł będą pochodziły ze Skarbu Państwa.

Ze względu na zapewnienie utrudnionej, ale ciągłej pracy Szpitala zadanie to zostało podzielone na etapy. W I etapie zakres prac obejmuje przebudowę pomieszczeń zajmowanych przez SOR na niskim parterze, budowę nowego traktu komunikacyjnego do Stacji Dializ z podnośnikiem łóżkowym oraz rozpoczęcie rozbudowy SOR w kierunku Pawilonu Diagnostyczno – Zabiegowego. Etap II obejmuje przebudowę pomieszczeń po Dziale Diagnostyki Obrazowej z przeznaczeniem na Izbę Przyjęć oraz na kontynuację rozbudowy SOR. Etap ten przewiduje także wykonanie nowego wejścia do Izby Przyjęć z istniejącego podjazdu dla karetek oraz wymianę windy osobowej.

W ramach etapu III przebudowane zostaną pomieszczenia zajmowane obecnie przez SOR na wysokim parterze z dokończeniem rozbudowy SOR. W ramach tego etapu będą również wykonane prace dostosowujące główną klatkę schodową do przepisów pożarowych, wymianę windy łóżkowej na spełniającą przepisy pożarowe, modernizację sprężarkowni oraz budowę nowej rozdzielni elektrycznej dla budynku.

– Ze względu na to, że SOR będzie musiał cały czas funkcjonować, roboty budowlane będą trudniejsze w realizacji. Porównałbym to do pracy na żywym organizmie. Ale damy radę, mamy duże doświadczenie. Można nawet powiedzieć, że specjalizujemy się w inwestycjach szpitalnych – zapewniał podczas podpisywania umowy Walenty Twardy, członek zarządu firmy ERBUD. Planowany termin zakończenia prac remontowo – budowlanych to 31 marca 2018 roku.

{gallery}sor17{/gallery}