Zaśpiewają po angielsku w Zaklikowie

W ciągu 6 lat jury pracowało w składzie: przewodniczący jury – Maciej Stryjecki, absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Zaklikowie, producent i wydawca płyt, redaktor naczelny miesięcznika „Hi-Fi i Muzyka”, członek Akademii Fonograficznej ZPAV (przyznającej Fryderyki, najwyższe nagrody muzyczne w Polsce), Lila Wojciak ze Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli (Wydział Kultury i Sportu), a także Maciej Tomaszewski, muzyk Teatru Roma i Buffo w Warszawie. W roku 2016 do jury dołączyła Julia Burzyńska – Kaczyńska absolwentka zaklikowskiego LO, filolog angielski i psycholog, a zawodowo związana z sektorem inwestycji nieruchomości. W roku 2017 do jury dołączył Anthony Odeyale z pochodzenia Nigeryjczyk od 20 lat mieszkający w Polsce, aktor Teatru Starego w Lublinie oraz animator kultury w Centrum Kultury w Lublinie od roku współpracujący ze szkołą w Zaklikowie w projektach wakacyjnych i feryjnych.

Koordynator festiwalu Wioletta Przywara od 6 lat rozwija to przedsięwzięcie z pomocą Izabeli Stefaniak oraz Lidii Toczyskiej – Przywara nauczycielek ZSO w Zaklikowie, które rozwijają pasję śpiewania wśród dzieci i młodzieży. Środki na realizację festiwalu, warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży oraz nagrody organizatorzy pozyskują od Powiatu Stalowowolskiego i od prywatnych sponsorów.

W ubiegłym roku laureatki festiwalu zostały zaproszone przez Sebastiana Dolińskiego Prezesa Stowarzyszenia Polish Community Group do Luton, gdzie miały możliwość zaprezentowania utworów w języku polskim oraz angielskim podczas Festiwalu Polskiej Kultury. Działalność koordynatorki festiwalu doceniły władze powiatu, przyznając Wioletcie Przywara tytuł Animatora Kultury za 2016 rok.

Organizatorzy mają nadzieję, iż dzięki festiwalowi Zaklików będzie rozpoznawalny nie tylko lokalnie, ale za granicą, a laureaci festiwalu dzięki rozwojowi talentu dotrą na opolskie lub sopockie sceny muzyczne. Przewodniczący jury Maciej Stryjecki wielokrotnie podkreślał, iż w niewielkim Zaklikowie co roku w czerwcu spotykają się wybitne talenty muzyczne. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do ZSO Zaklików w dniu 9 czerwca 2017 roku o godz.18.00.