27 sierpnia Dożynki Powiatowe w Zdziechowicach

Tradycyjnie święto plonów rozpocznie się o godzinie 13:30 Mszą Świętą Dziękczynną na stadionie sportowym w Zdziechowicach. Wcześniej, o godzinie 13:00 z placu przed Zespołem Szkół w Zdziechowicach, wyruszy korowód dożynkowy z udziałem Grup Wieńcowych, Orkiestry Dętej OSP Zdziechowice, zespołów artystycznych, przedstawicieli władz i społeczności lokalnych Gmin Powiatu Stalowowolskiego oraz zaproszonych gości.

Na godzinę 14:30 zaplanowano oficjalne otwarcie 18. Dożynek Powiatu Stalowowolskiego, w trakcie którego m.in. wręczone zostaną wyróżnienia rolnikom z terenu powiatu stalowowolskiego. Nie zabraknie także prezentacji Grup Wieńcowych, które co roku przygotowują przepiękne wieńce dożynkowe. Będą także prezentacje twórców i rękodzielników, kół łowieckich, degustacje potraw regionalnych, stoiska wystawiennicze firm i wiele innych atrakcji.

Wiele będzie się działo także na scenie. Bogaty program artystyczny przygotowały zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie m.in. Chór „Gloria”, zespoły taneczne Kameleon, NovaSan oraz zespoły muzyczne „Randevu” i Majewski Band. Wystąpią także Mistrzynie Polski Cheereleaders grupa „Sanna Cheerleaders” z Zaklikowa , a także dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Zdziechowicach. Publiczności zaprezentuje się również zespół taneczny „KIK” z Domu Kultury w Pysznicy.

O godz. 19:30 wystąpi gwiazda wieczoru zespół Bayer Full, jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych zespołów disco polo. Liderem i wokalistą zespołu jest Sławomir Świerzyński.18. Dożynki Powiatowe zakończy dyskoteka pod gwiazdami. Szczegółowy program poniżej.

Serdecznie zapraszamy!