Przed nami Forum Pszczelarskie

– Spodziewaliśmy się, że będzie duże zainteresowanie tym przedsięwzięciem ze strony hodowców pszczół, ale nie sądziliśmy, że lista uczestników konferencji wypełni się w aż tak szybkim tempie. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, jak potrzebną pszczelarzom imprezą jest nasze Forum – komentuje Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski.

Przypomnijmy, że Forum Pszczelarskie pn. „Stalowa pszczoła nie istnieje” odbędzie się 22 września w stalowowolskim Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej. Będzie to już 4. edycja tej organizowanej przez Powiat Stalowowolski imprezy. Podobnie jak w latach poprzednich, w programie konferencji znalazły się bardzo wartościowe dla hodowców pszczół wykłady. Z prelekcjami wystąpią m.in. naukowcy reprezentujący środowisko akademickie, jak i lekarze weterynarii oraz specjaliści z Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.

O ile ze względu na zapełnione już listy uczestników, nie ma możliwości zapisania się do udziału w konferencji, to organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców na kiermasz, który tradycyjnie już będzie towarzyszył Forum Pszczelarskiemu. W obiekcie Politechniki Rzeszowskiej zorganizowane będą stoiska, przy których mieszkańcy będą mogli spróbować przepysznych, naturalnych miodów z lokalnych pasiek, a także zakupić nie tylko złocisty nektar, ale i inne wyroby pszczele, jak choćby kosmetyki, świece i figurki z wosku.

Natomiast Ci pszczelarze, którzy nie zdążyli zapisać się na konferencję, a szukają możliwości spotkań, dyskusji i wymiany doświadczeń z innymi hodowcami pszczół, powinni skontaktować się z przedstawicielami Powiatowego Koła Pszczelarzy w Stalowej Woli. – Zapraszamy do udziału w naszych spotkaniach, które organizujemy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Spotykamy się w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli o godzinie 15:30 – mówi Kazimierz Młynarski, zastępca prezesa stalowowolskiego Powiatowego Koła Pszczelarskiego. Obecnie należy do niego 84 hodowców pszczół ze Stalowej Woli i okolicznych miejscowości. Koło w ostatnich latach działa prężnie i regularnie się rozrasta. Ma już nawet swój sztandar, który na co dzień można oglądać w gablocie w budynku Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli.