Wybieramy „Belfra Roku 2017"

Jak co roku, plebiscyt jest okazją aby docenić tych nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych i placówek z terenu Powiatu Stalowowolskiego, którzy cieszą się największym zaufaniem i wyjątkową sympatią w swoim środowisku. – Dobry nauczyciel potrafi skutecznie i umiejętnie przekazać wiedzę, ale też sprawić, że uczniowie polubią prowadzone przez niego zajęcia, a nawet zarazić ich swoją pasją. I jeszcze jedno: dobremu nauczycielowi uczniowie mogą zaufać i zawsze liczyć na jego pomoc. Przepracowałem wiele lat w oświacie, znam doskonale to środowisko i dlatego wiem, że takich nauczycieli w szkołach i placówkach na terenie naszego Powiatu nie brakuje – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Podobnie jak w latach poprzednich, głosowanie w plebiscycie „Belfer Roku”, będzie odbywało się za pomocą formularza on-line, dostępnego na www.stalowowolski.pl. Wystarczy się zarejestrować i zalogować w naszym serwisie. Moduł do głosowania będzie aktywny w dniach od 22 września do 6 października 2017 r. Zachęcamy do głosowania, tym bardziej że każdy kto weźmie w nim udział, będzie miał szansę na wygranie nagrody rzeczowej. O tym, komu ona przypadnie, no i kto przede wszystkim zostanie „Belfrem Roku 2016” dowiemy się już 13 października, podczas powiatowej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Odbędzie się ona w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli.

Poznaj nominowanych do tytułu “Belfer Roku 2017”:

      

EWA WIERZBICKA – nauczyciel języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Stalowej Woli.  Twierdzi, że lenistwo umysłowe jest rzeczą najgorszą. Przekazuje żywą wiedzę – nawet najtrudniejsze zagadnienia pokazuje w ciekawy i przystępny sposób, dlatego uczniowie słuchają kolejnych informacji z zapartym tchem. Zawsze łączy wiedzę z języka polskiego z innymi przedmiotami. Jest szalenie błyskotliwa i z poczuciem humoru. Nawiązuje więź z uczniami i do każdego podchodzi indywidualnie. Sprawiedliwie ocenia, ale budzi respekt i przyspiesza bicie serca nie tylko swoją urodą, a jej świdrujące spojrzenie mrozi krew w żyłach. Jej ulubiony środek poetycki to przerzutnia, a ulubiony malarz to Giuseppe Arcimboldo. Jest duchową przewodniczką dla uczniów, pozostając w ich głowach
i sercach na długo po zakończeniu nauki.

   

NATALIA BANACH – nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli. Jest opiekunem Samorządu Uczniowskiego. Uwielbia kontakt z młodzieżą. Jej pasją są podróże. Szczególnie ukochała Kresy Wschodnie i miłością do nich zaraża coraz większe kręgi młodzieży. Nauczanie i  promowanie zdrowego stylu życia jest jej powołaniem.

   

MATEUSZ MAŁYS – nauczyciel przedmiotów zawodowych branży budowlanej oraz poligraficznej
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli. Pod jego opieką uczniowie osiągają liczne sukcesy w ogólnopolskich konkursach filmowych, takich jak „Projekt z klasą”, „Postaw na słońce”, „Projektor 2016”, a także w olimpiadach przedmiotowych, takich jak Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych oraz Turniej Budowlany „Złota Kielnia ”, zdobywając tytuł laureata, czy finalisty. Współorganizator nowatorskich przedsięwzięć: Szkolnego Dnia Budowlańca, Targów Budownictwa i Odnawialnych Źródeł Energii, czy Szkolnego Dnia Zawodowca. Pomysłodawca
i opiekun działań młodzieży szkolnej w Grupie Filmowej Tadek. Jest nauczycielem o silnej osobowości. Potrafi rozmawiać z uczniami o sprawach dla nich ważnych, okazując pomoc i zrozumienie. Na co dzień skrupulatny, ale obdarzony nietuzinkowym poczuciem humoru. Stale zaciekawia uczniów i rozbudza ich kreatywność, starając się przemycić do szkolnej rzeczywistości jak najwięcej innowacji technicznych i nowinek technologicznych.

   

AGNIESZKA STATOWSKA – GŁASEK – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli. Wpaja swoim uczniom, że historia nie jest zbiorem kronikarskich faktów i nie kończy się na datach kolejnych bitew, stąd jej lekcje nie mogą być nudne. Społeczność ekonomika obdarza ją zaufaniem i od kilkunastu lat wybiera na opiekunkę samorządu szkolnego. Zawsze pogodna i uśmiechnięta, czym zaraża innych. Wolny czas lubi spędzać aktywnie.

   

MAREK ŻURECKI – jest wieloletnim nauczycielem mechanicznych przedmiotów zawodowych
i matematyki w Centrum Edukacji Zawodowej. Pedagog zawsze życzliwy, wyrozumiały, z nutką melancholii; wyrażający się w haśle: „Życie jest piękne”. Wśród jego wychowanków znajduje się 16 laureatów i 9 finalistów Centralnej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Wieloletnie pełnienie funkcji rzecznika praw ucznia w CEZ jest potwierdzeniem, iż od lat młodzież obdarza go zaufaniem i uznaniem. Uczniowie innych szkół mogą tylko pozazdrościć takiego mentora. Prywatnie zwolennik żywności ekologicznej i fascynat sportu.

   

KLAUDIA KOCHOWSKA – nauczyciel przedmiotów zawodowych branży gastronomicznej w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodku Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Stalowej Woli. Może poszczycić się wieloma sukcesami zawodowymi, m.in. wysokimi wynikami egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Jej podopieczni osiągają liczne sukcesy w ogólnopolskich i regionalnych konkursach kulinarnych. Przez słuchaczy ceniona za otwartość, uczciwość, wyrozumiałość i empatię Jej motto życiowe to: “Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”.

   

DOROTA LUBOJAŃSKA – SOCHA nauczyciel – wychowawca Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Stalowej Woli. Energiczna, aktywna, otwarta, łatwo nawiązuje kontakt
z wychowankami zyskując ich szacunek i sympatię. Wychowanków traktuje w sposób partnerski, zauważa ich ukryte talenty, angażuje w różnorodne przedsięwzięcia. Jej pasją jest fotografia i jazda na rowerze.

   

IRENA KUTYŁA – jest wieloletnim nauczycielem języka polskiego w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Stalowej Woli. To pedagog z ogromnym doświadczeniem. Swój zawód traktuje bardzo poważnie i odpowiedzialnie. Sympatię uczniów zyskała łącząc poczucie humoru z perfekcjonizmem. Jest przyjacielem młodzieży, zawsze znajduje czas dla uczniów i serdeczne słowo. Posiada dystans do siebie.

   

Pobierz: Regulamin

ZAŁÓŻ KONTO!

 

 Jeśli założyłes już u nas konto, zaloguj się w bocznym panelu na stronie głównej.