„Ekonomik” w nowej odsłonie

W ramach inwestycji wykonano w szkole szereg prac budowlanych: docieplenie ścian zewnętrznych i fundamentowych budynku, wymianę stolarki zewnętrznej drzwiowej, montażu rolet zewnętrznych, ocieplenie poddasza i stropodachu wraz z wymianą pokrycia i orynnowania, remont schodów zewnętrznych i zadaszeń nad wejściami, wykonano instalację odgromową, zainstalowano instalację fotowoltaiczną, a także wymieniono oświetlenie na LED-owe. – Cieszę się, że ta szkoła funkcjonuje wreszcie w jednym, w pełni nowoczesnym i dobrze przygotowanym do potrzeb uczniów i nauczycieli budynku. Sam obiekt jest ładny, dzięki dbałości o zieleń ma coraz piękniejsze otoczenie, szkoła ma ciekawą ofertę i panuje w niej świetna atmosfera. To od razu przekłada się na zainteresowanie młodzieży – to nasza jedyna placówka, która w tym roku utworzyła więcej oddziałów, niż zaplanowała. Widać, że dzieci chcą się tu uczyć i to nas cieszy – mówił 18 października podczas spotkania z dziennikarzami, starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Zadowolenia nie krył również Paweł Ciołkosz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego. – Można powiedzieć, że ta inwestycja to wspaniały prezent na jubileusz 90-lecia naszej szkoły, który będziemy obchodzić już w przyszłym roku. Jesteśmy najstarszą szkołą ponadgimnazjalną w mieście, a dzięki inwestycjom realizowanym przez powiat, wyglądamy jak jedna z najnowszych placówek – komentował dyrektor.
Modernizacja energetyczna budynku ZSP Nr 3 kosztowała 700 tysięcy złotych, z czego 481 tysięcy wyniosło dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Warto zaznaczyć, że inwestycja jest jednym z elementów większego przedsięwzięcia, jakim jest zadanie pn. “Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej będących własnością Powiatu Stalowowolskiego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

Obecnie w ZSP nr 3 kształci się 562 uczniów, a szkoła zatrudnia 65 nauczycieli i oferuje kształcenie aż w 20 zawodach. Nowością jest funkcjonująca dopiero od tego roku i – jedyna na całym Podkarpaciu – klasa pod patronatem znanego Biura Podróży Rainbow Tours, oferująca kształcenie w zawodzie technik obsługi turystycznej. – Nabór do niej cieszył się dość dużym wzięciem, uruchomiliśmy cały oddział. Jego uczniowie mogą uczyć się dodatkowo języka włoskiego, mają też zajęcia z organizowania animacji dla turystów, a na wiosnę firma Rainbow zaprasza ich na specjalne warsztaty – mówi dyrektor Ciołkosz.

 {gallery}ekonoPoremo{/gallery}