I Wojewódzki Konkurs Wiedzy „Poznaj Prawo Budowlane”

To kolejna inicjatywa Starosty Stalowowolskiego i Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli. Od kilku lat bowiem wspólnie organizują Konkurs Architektoniczny Powiatu Stalowowolskiego, dwie kampanie Promocyjne: Bezpieczny Obiekt Budowlany oraz Obiekt Budowlany Przyjazny Osobom Niepełnosprawnym, a także bezpłatne warsztaty szkoleniowe dla uczestników procesu budowlanego oraz właścicieli lub zarządców obiektów budowlanych.

Celem konkursu, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego, jest popularyzowanie wiedzy o prawie budowlanym, jako jednym z najważniejszych regulacji prawnych z zakresu procesu inwestycyjnego.
Konkurs przebiega w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Etap szkolny zostanie przeprowadzony do 15 maja br. Uczestniczy w nim dziesięć szkół z: Jarosławia, Przeworska, Mielca, Rzeszowa, Stalowej Woli (dwie szkoły), Tarnobrzega, Kolbuszowej, Krosna i Niska.

W eliminacjach szkolnych wyłonionych zostanie po dwóch najlepszych uczniów, którzy reprezentować będą szkoły w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Stalowej Woli w dniu 11 czerwca br.
Zwycięzcy w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów, patronów i sponsorów konkursu. Uczestnicy etapu finałowego otrzymają okolicznościowe dyplomy.
Honorowy patronat objęli: Minister Inwestycji i Rozwoju, Wojewoda Podkarpacki, Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Rzeszowie, Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Rzeszowie.