Janusz Zarzeczny wśród najlepszych starostów Podkarpacia

Organizatorami Podkarpackiej Nagrody Samorządowej są Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie” i Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych. W tej edycji wyjątkowo nie oceniano jedynie minionego roku, ale całą kadencję, czyli lata 2014-2018. – Pod uwagę były brane głównie dwa kryteria: inwestycje na przestrzeni 4 ostatnich lat, a także działania innowacyjne – tłumaczył podczas uroczystości zorganizowanej w Wojewódzkim Domu Kultury Bogdan Romaniuk, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego.

Na terenie naszego województwa znajduje się 21 powiatów ziemskich oraz 4 miasta na prawach powiatu. Spośród nich, do nagrody nominowane zostały: stalowowolski, krośnieński, jarosławski, rzeszowski oraz leżajski. Ostatecznie kapituła za zwycięzcę uznała starostę jarosławskiego Tadeusza Chrzana, natomiast starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny otrzymał wyróżnienie w kategorii dla najlepszego starosty. – Tę nominacje do grona 5 najlepszych starostów kadencji traktuję jako potwierdzenie tego, że dobrze przepracowałem wraz z Zarządem Powiatu oraz całą Radą Powiatu Stalowowolskiego ostatnie 4 lata. Nasz Powiat jest w czołówce podkarpackich powiatów, stale się rozwija i z tego jestem najbardziej dumny – komentuje starosta stalowoowlski.

Przypomnijmy, że Janusz Zarzeczny jest już laureatem Podkarpackiej Nagrody Samorządowej – zdobył tytuł najlepszego starosty w 2015 roku na Podkarpaciu.
Natomiast w obecnej edycji, w kategorii miast najlepszym burmistrzem okazał się włodarz Sanoka Tadeusz Pióro, a wśród wójtów gmin nagrodzono Andrzeja Głaza z Tuszowa Narodowego.