Powiat Stalowowolski oczami artystów

Był to już drugi plener malarski zorganizowany przez Powiat Stalowowolski. – Prace powstałe podczas ubiegłorocznego pleneru były tak piękne, że nie wahaliśmy się ani chwili z decyzją o organizacji kolejnego. Mimo że przecież jako mieszkańcy znamy naszą okolicę doskonale, to jednak artyści poprzez inną wrażliwość oraz inne spojrzenie na nasze otoczenie, potrafią wydobyć z niego piękno na nowo. Podobnie jak ostatnio, wydaliśmy katalog prezentujący prace powstałe podczas pleneru, tak aby mogło zobaczyć je jak najwięcej osób – mówił Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski, podczas wernisażu, który odbył się w dniu 15 września 2018 roku w SDK.

Tego dnia, można było nie tylko obejrzeć wystawę poplenerową, ale też osobiście spotkać się z artystami. Imprezę wzbogacił dodatkowo występ pochodzącej ze Stalowej Woli śpiewaczki Aleksandry Szymańskiej w koncercie pt. „Z muzyką przez świat”. Prace artystów uczestniczących w plenerze, będzie można oglądać w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli do 6 października 2018 roku.

Warto zaznaczyć, że tegoroczna edycja pleneru miała już zasięg ogólnopolski. Wzięli w nim udział artyści zarówno ze Stalowej Woli i naszych okolic, jak i z innych regionów, np. Lublina, Krakowa, Rzeszowa, czy Kazimierza. W sumie uczestników pleneru zorganizowanego na przełomie czerwca i lipca było 14: Krzysztof Czerwiak, Danuta Gaweł, Grażyna Grabowska, Marianna Grabowska, Ryszard Kochan, Józef Sroka, Jacek Kośmiński, Bożena Wójtowicz-Ślęzak, Anna Lewińska, Jadwiga Kukuła, Sylwia Lis-Persona, Romana Medyńska, Maria Wiktoria Mostek i Stanisław Świeca.

Plastycy mieszkali na terenie Ośrodka Caritas w Bojanowie, ale w ramach pleneru odwiedzili ze sztalugami wiele innych zakątków Powiatu Stalowowolskiego. I zapewne zrobili to nie po raz ostatni. – W planach mamy kolejne edycje tego przedsięwzięcia – zapewnia starosta Janusz Zarzeczny.