LO im. KEN obchodziło jubileusz 80-lecia

Dwudniowe obchody rocznicowe zostały zorganizowane bardzo uroczyście. Rozpoczęły się mszą św. w bazylice konkatedralnej za wspólnotę absolwentów, nauczycieli i pracowników administracyjnych. Głównym punktem jubileuszu była uroczysta akademia, na której byli obecni m.in. przedstawiciele władz samorządowych, absolwenci, zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły. Wśród absolwentów był m.in. Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju.

Była to okazja do wspomnień, tak wydarzeń z życia szkoły jak również do przypomnienia wielu znamienitych osób, pracujących i uczących się w tej placówce. Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów, a także absolwentów, w tym Konrada Mastyło.

Absolwenci z poszczególnych roczników spotykali się w klasach, gdzie mogli powspominać dawne lata, a także zobaczyć jak zmienił się sam budynek. Zwieńczeniem obchodów był bal pokoleń zorganizowany w hali sportowej szkoły.

Starosta Janusz Zarzeczny podkreśla, że dla Powiatu, jako organu prowadzącego jest to bardzo ważny jubileusz. – To prestiżowa szkoła, wykształciła wielu wybitnych absolwentów, którzy osiągają sukcesy w różnych dziedzinach. Ten wysoki poziom nauczania placówka stale utrzymuje. Trudno by było wymienić wszystkie osiągnięcia uczniów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych, które zdobyli w ciągu tych 80 lat istnienia szkoły. Wszystkim nauczycielom, tym którzy pracują i pracowali, chciałby serdecznie podziękować za wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia i złożyć gratulacje z okazji tak pięknego jubileuszu – mówi Janusz Zarzeczny.