Rozpoczęła się VI kadencja Rady Powiatu Stalowowolskiego

Obrady odbyły się 19 listopada. Radni najpierw wybrali prezydium, czyli przewodniczącego Rady Powiatu oraz jego zastępców. I tak, przewodniczącym Rady Powiatu Stalowowolskiego został – wybrany jednogłośnie – Ryszard Andres, który warto wspomnieć, piastował wcześniej to stanowisko już trzykrotnie, bo w kadencjach 1998-2002, 2006-2010 oraz 2014-2018. Na jego zastępców radni wybrali Marka Ujdę (był wiceprzewodniczącym również w ostatniej kadencji) oraz Wojciecha Chodorka.

– Dziękuję za wybór mojej osoby na stanowisko przewodniczącego, zwłaszcza że był to wybór jednomyślny. Deklaruję chęć merytorycznej współpracy ze wszystkimi członkami Rady Powiatu oraz mieszkańcami powiatu – naszej małej ojczyzny – skomentował Ryszard Andres.

Następnie radni wybrali Zarząd Powiatu. Jego skład w porównaniu do poprzedniej kadencji uległ tylko niewielkim zmianom. Starostą Powiatu ponownie został więc Janusz Zarzeczny, który przypomnijmy – kierował już powiatem w latach 2014-2018, a także był wicestarostą w latach 2007-2010. On również w tajnym głosowaniu zdobył jednogłośne poparcie radnych.
– Jestem bardzo wdzięczny za obdarzenie mnie zaufaniem. Ogromnie zależy mi na tym, aby nasza rada działała zgodnie, co pomoże nam osiągnąć zamierzone cele. Na najbliższych posiedzeniach przedstawię państwu program naszego działania na najbliższą kadencję. To ambitny projekt i bardzo bogaty w inwestycje. Jeśli go zrealizujemy, to za 5 lat wszyscy będziemy mogli być z siebie zadowoleni. Dodam jeszcze, że miniona kadencja była dla powiatu bardzo owocna, a wyrazem tego są głosy solidnego poparcia, które dostali radni pretendujący do Prezydium oraz Zarządu Powiatu. Dziękuję i wyciągam rękę do współpracy – mówił Janusz Zarzeczny, który przez kolejną kadencję będzie kierował Powiatem Stalowowolskim.

Zastępcą Janusza Zarzecznego, czyli wicestarostą stalowowolskim został Mariusz Sołtys, który sprawował tę funkcję już poprzednich kadencjach, czyli w latach 2010-2014 oraz 2014-2018.
– Dziękuję za zaufanie i postaram się swoją pracą zrobić wszystko, aby go nie zawieść – komentował wicestarosta Mariusz Sołtys.
W skład Zarządu Powiatu weszli jeszcze: Alfred Rzegocki i Andrzej Gargaś – obaj zasiadali w nim już w ubiegłej kadencji, a także Grzegorz Idec, który jest jedyną „nową twarzą” w Zarządzie Powiatu Stalowowolskiego.

{gallery}sesjanowa2018{/gallery}

RADNI KADENCJI 2018 – 2023
1. Ryszard Andres – Przewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego
2. Stanisław Anioł
3. Dariusz Bańka
4. Aldona Bilska-Kokosińska
5. Wojciech Chodorek – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego
6. Zofia Ciesielska-Grella
7. Stanisław Czochara
8. Barbara Domin
9. Andrzej Gargaś – Członek Zarządu Rady Powiatu Stalowowolskiego
10. Zbigniew Gola
11. Józef Gorczyca
12. Maria Gugała Leokadia
13. Grzegorz Idec – Członek Zarządu Rady Powiatu Stalowowolskiego
14. Aleksander Jabłoński
15. Wojciech Korkowski
16. Marek Pater
17. Alfred Rzegocki – Członek Zarządu Rady Powiatu Stalowowolskiego
18. Robert Sałęga
19. Mariusz Sołtys – Wicestarosta Stalowowolski
20. Marek Tyza
21. Marek Ujda – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego
22. Jaromir Wieprzęć
23. Janusz Zarzeczny – Starosta Stalowowolski