Za nami kolejna edycja Międzywojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej

 

W Międzywojewódzkim Festiwalu Piosenki Angielskiej wzięło udział kilkudziesięciu wykonawców, którzy oceniani byli przez jury w czterech kategoriach wiekowych. Wcześniej, uczestnicy Festiwalu szkolili się pod okiem fachowców na warsztatach wokalnych, które odbywały się od lutego do czerwca, w tym także wyjazdowe warsztaty do Centrum Kultury w Lublinie.

Koncert finałowy, podczas którego nagrodzono zwycięzców Festiwalu odbył się 15 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie. Na scenie wystąpili nie tylko laureaci konkursu, ale także młodzież z ZSO w Zaklikowie, która wystawiła skecz w języku angielskim pt. „Pół żartem, pół serio”. Podczas finału miała także miejsce premiera piosenki festiwalowej pt. „English song”. Tekst piosenki napisała pani Małgorzata Chrząstowska nauczyciel ZSO w Zaklikowie, a muzykę pan Tomasz Turek. Ponadto na zakończenie odbył się mini – recital instruktora tegorocznych warsztatów wokalnych pana Pawła Szutta – uczestnika 2. edycji The Voice of Poland. W tym roku czterech laureatów IX edycji otrzymało zaproszenie od Polonia – Polish Community Group do wzięcia udziału w koncercie podczas Dnia Polonii w Luton.

Organizatorami Międzywojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej są Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie. Festiwal został sfinansowany m.in. przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Burmistrza Zaklikowa, Powiat Stalowowolski.

Zdjęcia: Sylwia Janiszewska i Izabela Zmysłowska