Powiat przekazał sprzęt dla policji

24 lipca, podczas spotkania informacyjnego poświęconego promocji „Ogólnopolskiej sieci ośrodków i punktów pokrzywdzonym przestępstwem” z udziałem Marcina Warchoła, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu.

Powiat Stalowowolski, po wcześniejszym uzgodnieniu z policją zakupił drobny, ale niezwykle potrzebny sprzęt dla funkcjonariuszy – specjalne rękawice odporne na przecięcia, apteczki, latarki oraz rzutki ratunkowe. Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, przekazując sprzęt na ręce komendanta Janusza Śniosa, podkreślał, że współpraca między samorządem a policją jest bardzo dobra, z czego korzystają mieszkańcy.

Komendant Janusz Śnios zaznaczał, że sprzęt ten jest bardzo potrzebny w codziennej pracy policjantów. Chociażby rzutki ratownicze przydają się policjantom podczas patrolowania akwenów wodnych. Mogą przydać się w ratowaniu osób tonących. Natomiast rękawice będą pomocne przy przeszukaniach, szczególnie osób bezdomnych, będących pod wpływem alkoholu czy narkotyków, które mogą mieć przy sobie na przykład igły. Rękawice przy tego typu przeszukaniach nie zostaną przekłute. Komendant dziękował za ten sprzęt, a także za wszelkie inne wsparcie ze strony samorządów. Co przekłada się na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.