Grzegorz Czajka pokieruje szpitalem

Uchwałę o zatrudnieniu Grzegorza Czajki na stanowisku pełniącego obowiązki dyrektora Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, Zarząd Powiatu przyjął w dniu 30 lipca. – Nie jestem zwolennikiem ściągania managerów z daleka, wolę współpracować z ludźmi związanymi z naszym regionem, znającymi i rozumiejącymi lokalne uwarunkowania. Dlatego cieszę się, że nowy dyrektor jest od urodzenia związany ze Stalową Wolą. Przede wszystkim jednak jest dobrym finansistą, ma duże doświadczenie w sektorze bankowym, gdzie wiele lat przepracował na stanowiskach kierowniczych. Dotychczas pełniący obowiązki dyrektora, czyli Andrzej Komsa będzie wspierał go w sprawach medycznych, dodatkowo ja jako starosta mogę obiecać dalsze wsparcie od samorządu powiatowego dla szpitala – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Grzegorz Czajka mieszka w Stalowej Woli, przez ostatnią dekadę pracował w Rzeszowie, w Banku Gospodarstwa Krajowego, gdzie był dyrektorem rozwoju regionu na Podkarpacie. W sektorze bankowym zajmował się m.in. współpracą z samorządami oraz zarządzanymi przez nie szpitalami powiatowymi, a także wojewódzkimi. Podczas krótkiej konferencji prasowej, na której starosta przedstawił go jako nowego pełniącego obowiązki dyrektora szpitala, zapowiedział, że zależy mu na dobrej współpracy ze szpitalną załogą, ponieważ tylko dobrze zgrany zespół jest w stanie sprostać wyzwaniom, przed jakimi stoją obecnie szpitale. – Oczywiście dokładnie przyjrzę się również finansom placówki, bo to sprawa kluczowa, a w najbliższym czasie musimy się skupić na zrealizowaniu zaplanowanych inwestycji, czyli budowie nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz przebudowie Oddziału Neurologii – mówił Grzegorz Czajka podczas spotkania z dziennikarzami.

Podziękował również staroście oraz Zarządowi Powiatu za zaufanie, którym został obdarzony, a także pochwalił organ założycielski szpitala, czyli Powiat Stalowowolski, za dotychczasowe wspieranie lecznicy. – Widać, że szpital jest doinwestowany, co w dużej mierze zawdzięcza oczywiście właścicielowi. Uważam, że ta placówka ma bardzo duży potencjał, również kadrowy – stwierdził Grzegorz Czajka.
Jako pełniący obowiązki dyrektora szpitala, rozpocznie pracę od najbliższego poniedziałku – 3 sierpnia 2020 r.