Rozpoczął się nowy rok szkolny

– Jestem zadowolony z wyników naboru do naszych szkół. Młodzieży będzie w nich nawet trochę więcej, niż się spodziewaliśmy. Szkoda tylko, że naukę musimy rozpoczynać pod znakiem koronawirusa i wszystkich związanych z nim obostrzeń. Wiem, że część nauczycieli, ale też uczniów oraz ich rodziców czuje pewien niepokój związany z nauczaniem w dobie epidemii, ale nie ma innego wyjścia. Z tą samą sytuacją mierzy się cały świat i my również musimy stawić jej czoła. Zapewniam jednak, że my – jako organ prowadzący szkoły, a także ich dyrektorzy oraz kadra szkolna, zrobimy wszystko, aby zapewnić uczniom bezpieczeństwo podczas nauki. Mamy płyny do dezynfekcji, opracowane niezbędne procedury, jesteśmy też w stałym kontakcie z Sanepidem. Mam nadzieję, że jeśli wszyscy będą pamiętać o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego, to nie będziemy musieli przerywać nauki w naszych szkołach i wracać do nauczania zdalnego – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

W tym roku szkolnym, w placówkach oświatowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Stalowowolski, naukę 1 września rozpoczęło w sumie 4 272 uczniów. Poniżej ogólna liczba uczniów w poszczególnych szkołach, w nawiasach liczba oddziałów:

● Zespół Szkół Ogólnokształcących, I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej – 839 uczniów (30 oddziałów),
● Zespół Szkół Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego –– 717 uczniów (28),
● Zespół Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki – 863 uczniów (35),
● Zespół Szkół Nr 3 im. Jana III Sobieskiego – 730 uczniów (29),
● Centrum Edukacji Zawodowej – 744 uczniów (31),
● Zespół Szkół Nr 6 Specjalnych – 125 uczniów (29),
● Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – 254 uczniów (9).

Tradycyjnie już, do naszych szkół oprócz młodzieży z Powiatu Stalowowolskiego, trafiła spora grupa dzieci z innych powiatów. W tym roku stanowią one ponad 27 procent wszystkich pierwszoklasistów. – To akurat dobrze, że nasze szkoły przyciągają młodzież spoza naszego powiatu, ponieważ świadczy to tylko o tym, że kształcą na dobrym poziomie, a ich oferta edukacyjna jest atrakcyjna. – mówi Janusz Zarzeczny.