Rusza budowa Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Chodzi o budowę nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz przebudowę łazienek na Oddziale Chirurgicznym Ogólnym z Pododdziałem Urologicznym i Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej oraz na Oddziale Chorób Wewnętrznych.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii będzie usytuowany na I piętrze Pawilonu Diagnostyczno – Zabiegowego. Obecnie ta kondygnacja jest w stanie surowym zamkniętym z instalacjami sanitarnymi – wodą, kanalizacją, centralnym ogrzewaniem. W tym pawilonie zostanie zaadoptowane 810 m2 powierzchni, na której oprócz oddziału będzie również sala konferencyjna z pokojem gościnnym oraz pokój opisowy Działu Diagnostyki Obrazowej. Zakres prac obejmuje całość robót związanych z budową Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii wraz z dostawą i montażem kolumn medycznych. Wartość całego zadania to 4 328 305 zł i jest ono finansowane z zaciągniętego przez szpital kredytu.

– To niezwykle ważna i długo wyczekiwana inwestycja. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak newralgiczny jest to oddział i w jakim stanie trafiają na niego pacjenci. Tu wszystko musi być na najwyższym poziomie i dlatego konieczna jest jego przeprowadzka do nowych, odpowiednio przystosowanych pomieszczeń – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski. Nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii będzie gotowy w lutym 2021 roku.

Drugą inwestycją realizowaną obecnie w stalowowolskim szpitalu, jest przebudowa węzłów sanitarnych na oddziałach chirurgicznym i wewnętrznym. Obejmuje ona bardzo szeroki zakres prac, wykonywane są m.in. : ścianki działowe, posadzki wraz z izolacją cieplną i przeciwwodną, stolarka aluminiowa. Ponadto modernizowane i wymieniane są instalacje: wodno – kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, elektryczna, a także zamontowany zostanie system przyzywowy. – Ta inwestycja to była pilna sprawa. Oddziały chirurgiczny i wewnętrzny są bardzo obłożone przez pacjentów, a znajdujące się tu łazienki pamiętały lata 80. Musieliśmy koniecznie zabrać się za poprawę tych warunków. Dlatego nie zawahaliśmy się żeby przeznaczyć na to środki z budżetu powiatu. Mowa o kwocie 695 tysięcy zł – mówi starosta Janusz Zarzeczny.
Nowe łazienki na wspomnianych oddziałach mają być oddane do użytku jeszcze w listopadzie tego roku.

W związku z tym, że nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii będzie usytuowany na I piętrze Pawilonu Diagnostyczno – Zabiegowego, obiekt ten będzie już niemal całkowicie wykorzystany. Pusta pozostanie jedynie przestrzeń na 4 kondygnacji. – Mamy już jednak pomysł na zagospodarowanie tego piętra. Planujemy przenieść tu oddziały kardiologiczny oraz ortopedyczny. Zamierzamy złożyć wniosek na sfinansowanie tej inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – zdradza starosta stalowowolski.