Stanisław Czochara nowym członkiem Zarządu Powiatu

Obrady rozpoczęły się od symbolicznej minuty ciszy ku pamięci zasłużonego dla Stalowej Woli i Powiatu Stalowowolskiego, niedawno zmarłego radnego, Alfreda Rzegockiego. Jego śmierć sprawiła, że trzeba było uzupełnić zarówno skład Rady Powiatu Stalowowolskiego, jak i Zarządu Powiatu. Mandat w radzie trafił automatycznie do Marii Linek – kolejnej na liście pod względem ilości zdobytych głosów w ostatnich wyborach do Rady Powiatu.

Natomiast skład Zarządu Powiatu uzupełniono podczas sesji zorganizowanej w dniu 8 grudnia, w auli Centrum Edukacji Zawodowej. Starosta jako kandydata do zarządu wskazał radnego Stanisława Czocharę. – To doświadczony radny, myślę że będzie nam się dobrze współpracowało. Jest też mieszkańcem gminy Bojanów, tak jak był nim Alfred Rzegocki – stwierdził starosta Zarzeczny. Czochara był jedynym kandydatem. W głosowaniu tajnym zdobył 22 głosy na 23 głosujących radnych. – Dziękuję za poparcie mojej kandydatury. Chcę złożyć przed państwem zobowiązanie, że będę godnie, uczciwie i sprawiedliwie uczestniczył w obradach Zarządu Powiatu Stalowowolskiego – skomentował nowo wybrany członek zarządu. Przypomnijmy, że będzie zasiadał w nim obok: starosty Janusza Zarzecznego, wicestarosty Mariusza Sołtysa oraz radnych Andrzeja Gargasia i Grzegorza Ideca.

Podczas sesji starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny podziękował wszystkim darczyńcom – zarówno instytucjom, firmom, jak i osobom prywatnym, które podczas pandemii wspierały powiatowe jednostki jak: szpital, Dom Pomocy Społecznej oraz Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. – To duża i ważna pomoc, zarówno finansowa, jak i materialna. Jesteśmy za nią niezmiernie wdzięczni – mówił Janusz Zarzeczny.

Podzielił się również najświeższymi informacjami o zdobytych przez Powiat Stalowowolski środkach zewnętrznych na działania inwestycyjne. – Otrzymaliśmy 5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które przeznaczymy na przygotowanie 4 piętra w nowym pawilonie szpitalnym, pod przeniesienie tam oddziałów Kardiologicznego I oraz Ortopedii. To ważna inwestycja, która bardzo nas cieszy. A druga dobra wiadomość, to że otrzymaliśmy 642 tys. zł z Ministerstwa Sportu w ramach programu „Sportowa Polska”. To połowa kwoty, potrzebnej na zaplanowane remonty: sali sportowej w „ekonomiku”, dużej hali oraz 2 sal pomocniczych w ZSO oraz budowę siłowni plenerowej przy Bursie Międzyszkolnej. Wszystkie te inwestycje zrealizujemy w przyszłym roku – mówił starosta Janusz Zarzeczny.

Uroczyste wręczenie dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych odbyło się 9 grudnia w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli. Osobiście przekazywał je samorządowcom Rafał Weber, wiceminister Infrastruktury.
– Jest to bardzo cenna inicjatywa rządu premiera Mateusza Morawieckiego, jako samorządowcy jesteśmy za nią bardzo wdzięczni. Inwestycje zrealizowane dzięki tym środkom będą służyć społeczności lokalnej. Dziękujemy za to wsparcie – mówił Janusz Zarzeczny.