Kupuj z głową

16. 05. 23

W czwartek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 odbyła się konferencja pod hasłem „Kupuj z głową” zorganizowana przez nauczycieli „Rozwadowskiego Ekonomika”. Konferencja odbyła się pod patronatem Starosty Stalowowolskiego oraz Powiatowego Rzecznika Konsumentów.

Zakupy stanowią istotną część naszego życia. Kupujemy coraz częściej i za pomocą coraz nowszych narzędzi. Aby w pełni korzystać i cieszyć się nabytymi towarami, warto poznać podstawowe prawa, które przysługują konsumentom przy zakupach różnych artykułów i usług. Jednym z prelegentów był Jerzy Kozielewicz Powiatowy Rzecznik Konsumentów, który omówił przysługujące klientom prawa. Uczestnicy konferencji poznali także rodzaje usług finansowych oferowanych przez banki oraz rodzaje usług posprzedażowych w branży motoryzacyjnej, o których opowiadali Andrzej Moskal pracownik banku Pekao SA II Odział w Stalowej Woli oraz Norbert Środek doradca klienta salonu samochodowego Toyota Sacar Stalowa Wola.

Podczas konferencji poruszano wiele tematów dotyczących ochrony praw konsumenta, zakupów przez Internet, marketingu w sieci, bankowości mobilnej, pułapek jakie czyhają na konsumenta. W konferencji wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu stalowowolskiego, niżańskiego oraz krośnieńskiego. Konferencja poprzedziła Finał IX Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta, który odbędzie się już jutro.