Nasz Powiat oczami artystów – zapraszamy na wernisaż

17. 11. 27

„Artystyczne Impresje Powiatu Stalowowolskiego” – pod takim tytułem odbył się w drugiej połowie października I Powiatowy Plener Malarski. Prace powstałe w ramach tego przedsięwzięcia będzie można zobaczyć już 3 grudnia. Na wernisaż wystawy poplenerowej zapraszamy do Spółdzielczego Domu Kultury.

- Ogromnie się cieszę zarówno z tego, że udało nam się zorganizować ten plener, jak i ze zbliżającej się wystawy, która jest jego bezpośrednim efektem. Wiedziałem, że Powiat Stalowowolski jest pełen pięknych miejsc i zakątków, a to przedsięwzięcie mnie tylko w tym utwierdziło. Dodatkowo to bardzo ciekawe uczucie – móc spojrzeć na miejsca które nas otaczają oczami artystów. Oni potrafią z nich wyciągnąć i przenieść na płótno to, czego my wcześniej nie dostrzegaliśmy – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

W plenerze malarskim zorganizowanym przez stalowowolskie Starostwo Powiatowe, udział wzięło 17 artystów: Ryszard Kochan, Maria Wiktoria Mostek, Jakub Podlodowski, Elżbieta Brzezińska, Krzysztof Czerwiak, Józef Sroka, Jacek Kośmiński, Bożena Wójtowicz-Ślęzak, Anna Burlikowska-Rochnowska, Magdalena Antonowicz, Elżbieta Sawicka, Jadwiga Kukuła, Romana Medyńska, Stanisław Świeca, Anna Lewińska, Danuta Gaweł oraz Ewa Podlodowska. Obejrzeć ich prace, a także osobiście spotkać się z artystami będzie można podczas wernisażu wystawy poplenerowej, który odbędzie się w dniu 3 grudnia 2017 r. (niedziela) w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli. Uroczystość wzbogaci recital Wiesława Gałczyńskiego - lidera znanego, stalowowolskiego zespołu bluesowo-rockowego Wes Gałczyński & Power Train. Początek imprezy – godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców!