Policjanci obchodzili swoje święto

19. 07. 12

Powiatowe obchody Święta Policji odbyły się w dniu 12 lipca w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli. Była to okazja do podziękowania funkcjonariuszom za ich pracę, a także do wręczenia odznaczeń zasłużonym osobom.
Podczas uroczystej akademii 77 osób otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne.

Ponadto decyzją Prezydium Zarządu Głównego NSZZ Policjantów za wybitne zasługi patriotyczne i działalność dla NSZZ Policjantów zostały przyznane Krzyże Niepodległości, które otrzymali m.in. przewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego Ryszard Andres oraz starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny. W jego imieniu odznaczenie odebrał wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys. Wydarzenie to było także okazją do przyznania przez Komendanta Powiatowego Policji medali okolicznościowych z okazji 100-lecia Policji.

Za trudną i odpowiedzialną pracę, codzienną służbę w imieniu własnym, Rady Powiatu Stalowowolskiego oraz starosty stalowowolskiego, policjantom dziękował przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Andres. Podkreślał, że funkcjonariusze są dobrze postrzegani przez społeczeństwo powiatu. - Wzrasta poczucie bezpieczeństwa, zaufanie do tej formacji. W imieniu samorządu powiatowego bardzo serdecznie Wam dziękuję i gratuluję wszystkim awansowanym oraz nagrodzonym. To wasz wielki dzień – mówił Ryszard Andres. Przewodniczący Rady Powiatu podziękował także za nadany Krzyż Niepodległości. Zaznaczał, że ze stalowowolską policją, jako radny Rady Powiatu Stalowowolskiego współpracuje już 21 lat.

Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Janusz Śnios podkreślał, że od kilku lat stalowowolskiej policji udaje się zmniejszyć liczbę przestępstw, tych szczególnie dokuczliwych dla mieszkańców. – Z każdym rokiem jesteśmy skuteczniejsi, ustalając i zatrzymując większą liczbę sprawców przestępstw. Wyniki uzyskiwane przez stalowowolską policję wskazują, że funkcjonariusze i wspierający ich pracownicy cywilni dobrze realizują powierzone zadania służbowe – mówił mł. insp. Janusz Śnios. Komendant podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za codzienną, rzetelną służbę społeczeństwu.

Podczas uroczystości wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys wręczał puchary dla zwycięzców zawodów strzeleckich o „Puchar Komenda Powiatowego Policji w Stalowej Woli”, które odbyły się pod patronatem starosty stalowowolskiego.


Wyniki klasyfikacji drużynowej:

I miejsce - Wydział Dochodzeniowo Śledczy w składzie:
asp. sztab. Jacek Turek
asp. sztab. Tadeusz Kowal
sierż. sztab. Piotr Śnios

II miejsce – Wydział Kryminalny w składzie:
st. asp. Grzegorz Utnik
mł. asp. Andrzej Grzebieniak
mł. asp. Andrzej Rzeźnik

III miejsce – Wydział Prewencji
st. sierż. Łukasz Derylak
sierż. Mariusz Kulaś
post. Patrycja Olszówka


Wyniki klasyfikacji indywidualnej:
1. asp. sztab. Jacek Turek
2. asp. Michał Lebioda
3. post. Patrycja Olszówka

 

DSC_0531.jpg DSC_0546.jpg DSC_0558.jpg

DSC_0563.jpg DSC_0564.jpg DSC_0573.jpg

DSC_0581.jpg DSC_0589.jpg DSC_0591.jpg

DSC_0601.jpg DSC_0602.jpg DSC_0605.jpg

DSC_0609.jpg