Wybieramy „Belfra Roku 2017"

17. 09. 21

Kto jest najpopularniejszym nauczycielem spośród wszystkich belfrów pracujących w szkołach ponadgimnazjalnych w Powiecie Stalowowolskim? Odpowiedź na to pytanie pomoże ustalić już 8. edycja konkursu „Belfer Roku”, organizowanego przez stalowowolskie Starostwo Powiatowe.

Jak co roku, plebiscyt jest okazją aby docenić tych nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych i placówek z terenu Powiatu Stalowowolskiego, którzy cieszą się największym zaufaniem i wyjątkową sympatią w swoim środowisku. – Dobry nauczyciel potrafi skutecznie i umiejętnie przekazać wiedzę, ale też sprawić, że uczniowie polubią prowadzone przez niego zajęcia, a nawet zarazić ich swoją pasją. I jeszcze jedno: dobremu nauczycielowi uczniowie mogą zaufać i zawsze liczyć na jego pomoc. Przepracowałem wiele lat w oświacie, znam doskonale to środowisko i dlatego wiem, że takich nauczycieli w szkołach i placówkach na terenie naszego Powiatu nie brakuje – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Podobnie jak w latach poprzednich, głosowanie w plebiscycie „Belfer Roku”, będzie odbywało się za pomocą formularza on-line, dostępnego na www.stalowowolski.pl. Wystarczy się zarejestrować i zalogować w naszym serwisie. Moduł do głosowania będzie aktywny w dniach od 22 września do 6 października 2017 r. Zachęcamy do głosowania, tym bardziej że każdy kto weźmie w nim udział, będzie miał szansę na wygranie nagrody rzeczowej. O tym, komu ona przypadnie, no i kto przede wszystkim zostanie „Belfrem Roku 2016” dowiemy się już 13 października, podczas powiatowej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Odbędzie się ona w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli.

Poznaj nominowanych do tytułu "Belfer Roku 2017":

      

EWA WIERZBICKA – nauczyciel języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Stalowej Woli.  Twierdzi, że lenistwo umysłowe jest rzeczą najgorszą. Przekazuje żywą wiedzę - nawet najtrudniejsze zagadnienia pokazuje w ciekawy i przystępny sposób, dlatego uczniowie słuchają kolejnych informacji z zapartym tchem. Zawsze łączy wiedzę z języka polskiego z innymi przedmiotami. Jest szalenie błyskotliwa i z poczuciem humoru. Nawiązuje więź z uczniami i do każdego podchodzi indywidualnie. Sprawiedliwie ocenia, ale budzi respekt i przyspiesza bicie serca nie tylko swoją urodą, a jej świdrujące spojrzenie mrozi krew w żyłach. Jej ulubiony środek poetycki to przerzutnia, a ulubiony malarz to Giuseppe Arcimboldo. Jest duchową przewodniczką dla uczniów, pozostając w ich głowach
i sercach na długo po zakończeniu nauki.

   

NATALIA BANACH – nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli. Jest opiekunem Samorządu Uczniowskiego. Uwielbia kontakt z młodzieżą. Jej pasją są podróże. Szczególnie ukochała Kresy Wschodnie i miłością do nich zaraża coraz większe kręgi młodzieży. Nauczanie i  promowanie zdrowego stylu życia jest jej powołaniem.

   

MATEUSZ MAŁYS - nauczyciel przedmiotów zawodowych branży budowlanej oraz poligraficznej
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli. Pod jego opieką uczniowie osiągają liczne sukcesy w ogólnopolskich konkursach filmowych, takich jak „Projekt z klasą”, „Postaw na słońce”, „Projektor 2016”, a także w olimpiadach przedmiotowych, takich jak Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych oraz Turniej Budowlany „Złota Kielnia ”, zdobywając tytuł laureata, czy finalisty. Współorganizator nowatorskich przedsięwzięć: Szkolnego Dnia Budowlańca, Targów Budownictwa i Odnawialnych Źródeł Energii, czy Szkolnego Dnia Zawodowca. Pomysłodawca
i opiekun działań młodzieży szkolnej w Grupie Filmowej Tadek. Jest nauczycielem o silnej osobowości. Potrafi rozmawiać z uczniami o sprawach dla nich ważnych, okazując pomoc i zrozumienie. Na co dzień skrupulatny, ale obdarzony nietuzinkowym poczuciem humoru. Stale zaciekawia uczniów i rozbudza ich kreatywność, starając się przemycić do szkolnej rzeczywistości jak najwięcej innowacji technicznych i nowinek technologicznych.

   

AGNIESZKA STATOWSKA – GŁASEK - nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli. Wpaja swoim uczniom, że historia nie jest zbiorem kronikarskich faktów i nie kończy się na datach kolejnych bitew, stąd jej lekcje nie mogą być nudne. Społeczność ekonomika obdarza ją zaufaniem i od kilkunastu lat wybiera na opiekunkę samorządu szkolnego. Zawsze pogodna i uśmiechnięta, czym zaraża innych. Wolny czas lubi spędzać aktywnie.

   

MAREK ŻURECKI - jest wieloletnim nauczycielem mechanicznych przedmiotów zawodowych
i matematyki w Centrum Edukacji Zawodowej. Pedagog zawsze życzliwy, wyrozumiały, z nutką melancholii; wyrażający się w haśle: „Życie jest piękne”. Wśród jego wychowanków znajduje się 16 laureatów i 9 finalistów Centralnej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Wieloletnie pełnienie funkcji rzecznika praw ucznia w CEZ jest potwierdzeniem, iż od lat młodzież obdarza go zaufaniem i uznaniem. Uczniowie innych szkół mogą tylko pozazdrościć takiego mentora. Prywatnie zwolennik żywności ekologicznej i fascynat sportu.

   

KLAUDIA KOCHOWSKA - nauczyciel przedmiotów zawodowych branży gastronomicznej w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodku Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Stalowej Woli. Może poszczycić się wieloma sukcesami zawodowymi, m.in. wysokimi wynikami egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Jej podopieczni osiągają liczne sukcesy w ogólnopolskich i regionalnych konkursach kulinarnych. Przez słuchaczy ceniona za otwartość, uczciwość, wyrozumiałość i empatię Jej motto życiowe to: "Człowieka trzeba mierzyć miarą serca".

   

DOROTA LUBOJAŃSKA – SOCHA nauczyciel – wychowawca Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Stalowej Woli. Energiczna, aktywna, otwarta, łatwo nawiązuje kontakt
z wychowankami zyskując ich szacunek i sympatię. Wychowanków traktuje w sposób partnerski, zauważa ich ukryte talenty, angażuje w różnorodne przedsięwzięcia. Jej pasją jest fotografia i jazda na rowerze.

   

IRENA KUTYŁA - jest wieloletnim nauczycielem języka polskiego w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Stalowej Woli. To pedagog z ogromnym doświadczeniem. Swój zawód traktuje bardzo poważnie i odpowiedzialnie. Sympatię uczniów zyskała łącząc poczucie humoru z perfekcjonizmem. Jest przyjacielem młodzieży, zawsze znajduje czas dla uczniów i serdeczne słowo. Posiada dystans do siebie.

   

Pobierz: Regulamin

ZAŁÓŻ KONTO!

 

 Jeśli założyłes już u nas konto, zaloguj się w bocznym panelu na stronie głównej.