Bezpłatne badania profilaktyczne jelita grubego

16. 11. 03

Pracownia Endoskopowa Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne jelita grubego. Badania są prowadzone w ramach „Programu badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego”. Program finansowany jest przez Ministerstwo Zdrowia w ramach ogólnokrajowej akcji profilaktycznej.

Kolonoskopia jest badaniem, które umożliwia oglądanie wnętrza całego jelita grubego za pomocą giętkiego endoskopu oraz usuwanie polipów, będących w większości przypadków stanem przedrakowym.

Przed wykonaniem kolonoskopii konieczne jest przygotowanie jelita grubego do badania poprzez oczyszczenie wnętrza jelita z resztek pokarmowych. Preparat potrzebny do oczyszczenia jelita grubego wydawany będzie bezpłatnie w pracowni po ustaleniu terminu badania i podpisaniu stosownej ankiety.

Badania wykonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:00 do 18:00 i w sobotę w godz. 9:00 - 14:00.

Zapraszamy:

osoby w wieku 50-65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego

osoby w wieku 40-49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego

osoby w wieku 25-49 lat z rodziny z zespołem Lyncha. W tej grupie osób konieczne jest potwierdzenie rozpoznania przynależności do rodziny z zespołem Lyncha z poradni genetycznej.

Rejestracja telefoniczna oraz informacja pod nr tel. 15/ 843 32 49 w godz. 8:00-14:00.

Proste badanie może ocalić życie!