Trwa nabór wolontariuszy do „Szlachetnej Paczki”

 Jedni delektują się jeszcze wrześniowym słońcem, a inni już przygotowują się do… zimy i Bożego Narodzenia. Dlaczego już teraz? Ponieważ tak działa „Szlachetna Paczka”. Możesz zostać jednym z filarów tej pięknej akcji – wolontariuszem. Właśnie trwa ich rekrutacja.

– Projekt „Szlachetna Paczka” pomyślany jest jako konkretna pomoc skierowana do konkretnych osób znajdujących się w potrzebie. Praca wolontariuszy polega na pośredniczeniu pomiędzy darczyńcami a rodzinami, które zasługują na pomoc – tłumaczy Majka Piekarz, lider „Rejonu Stalowa Wola i okolice”.

Każdy, kto chciałby zostać wolontariuszem „Szlachetnej Paczki”, może dokonać zgłoszenia logując się na stronie www.superw.pl. Podczas ubiegłorocznej edycji akcji, w wyznaczonym na jej potrzeby „Rejonie Stalowa Wola i okolice”, działało 20 wolontariuszy. – Poprzednie lata dowodzą, że osób chcących nieść pomoc potrzebującym przybywa, a rodzaj emocji, które rodzą się w czasie pracy w wolontariacie zmienia człowieka na całe życie  – zapewnia Majka Piekarz.

W 2013 roku w ramach „Szlachetnej Paczki” pomoc w „Rejonie Stalowa Wola i okolice” otrzymało 30 rodzin, a wartość przygotowanych dla nich darów wyniosła w sumie 52 tysiące złotych. Czy w tym roku tych rodzin będzie więcej? Czy paczki będą równie obfite? Mamy nadzieję, że tak, a Ty możesz się do tego przyczynić.