W Zaklikowie wędkowali na pożegnanie wakacji

23 młodych wędkarzy zmierzyło się w zorganizowanych 30 sierpnia w Zaklikowie zawodach dla dzieci i młodzieży “Wakacje z wędką”. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli.

Organizatorem konkursu było Koło Wędkarskie nr 10 PZW w Zaklikowie. Zrzeszeni w nim wędkarze co roku – na zakończenie wakacji, organizują tę imprezę z myślą o najmłodszych. I co roku, wspiera ich w tym działaniu stalowowolskie Starostwo Powiatowe. – Bo te zawody to po prostu dobry pomysł. Dla dzieciaków to okazja do fajnej zabawy na świeżym powietrzu. Powiat Stalowowolski chętnie wspiera inicjatywy o charakterze prozdrowotnym i proekologicznym – mówi Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski, który wręczał nagrody uczestnikom “Wakacji z wędką”.

Najliczniej obsadzoną w zawodach była kategoria chłopców w przedziale wiekowym 11-16 lat. Rywalizowało w niej aż 13 zawodników. Ostatecznie najlepszym wędkarzem w tej grupie został Damian Lipiński z Zaklikowa. Drugie miejsce w tej kategorii przypadło Jarosławowi Spasiukowi (Zaklików), a miejsce trzecie – Tomaszowi Nawrockiemu (Kolonia Łysaków).

W kategorii chłopców do lat 10 pierwsze miejsce na podium zajął Jarosław Nawrocki (Kolonia Łysaków), drugie – Mateusz Nawrocki (Kolonia Łysaków), a trzecie – Igor Kowalczyk (Stalowa Wola). Na stanowiskach wędkarskich nie zabrakło oczywiście i dziewcząt. Wśród nich najlepsza okazała się – podobnie jak w roku ubiegłym – Aneta Janiszewska z Zaklikowa. Drugie miejsce przypadło Sylwii Nawrockiej (Kolonia Łysaków), a trzecie Agnieszce Czepiel (Rzeczyca Długa).

Na zawodników którzy stanęli na podium, czekały nagrody rzeczowe. Ale żaden z uczestników zawodów nie odszedł z pustymi rękami – na każdego młodego wędkarza czekał pamiątkowy medal oraz słodycze.

Warto dodać, że największą rybą w całych zawodach był 27-centymetrowy lin, złapany przez Damiana Lipińskiego. Sędzią głównym zawodów był prezes Koła Nr 10 PZW w Zaklikowie Andrzej Słapczyński.

{gallery}wedkarze{/gallery}