Rozpoczęła się V kadencja w Powiecie Stalowowolskim

Janusz Zarzeczny został nowym starostą Powiatu Stalowowolskiego. Na stanowisku wicestarosty – tak jak i przez ostatnie 4 lata – będzie pracował Mariusz Sołtys. Za nami I sesja Rady Powiatu Stalowowolskiego V kadencji.

– Zapewniam, że będę starostą działającym dla dobra Powiatu. Nie będę uprawiał polityki, ani nikomu szkodził. Jestem gotowy do współpracy z każdym radnym – zapewnił Janusz Zarzeczny tuż po wyborze na funkcję starosty. Jego kandydaturę poparło 21 spośród 22 obecnych na sesji radnych. Wicestarostą został Mariusz Sołtys, a w skład Zarządu Powiatu weszli jeszcze: Alfred Rzegocki, Andrzej Gargaś oraz Marek Tyza.

Przewodniczącym Rady Powiatu Stalowowolskiego został – wybrany jednogłośnie – Ryszard Andres, który warto wspomnieć, przewodniczył już obradom powiatowych radnych w latach 2006-2010. Na jego zastępców radni wybrali Marka Ujdę oraz Tadeusza Samołyka.

Warto odnotować, że w sesji uczestniczył również nowo wybrany prezydent Stalowej Woli – Lucjusz Nadbereżny, który obiecał dobrą współpracę na linii miasto – powiat.